Protokół Nr XXIV/2021 z Sesji Rady Powiatu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 kwietnia 2021

Protokół Nr XXIV/2021 z Sesji Rady Powiatu w Busku-Zdroju, która odbyła się w dniu 26 marca 2021 r. w   Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju w trybie zdalnym [ PDF]

 

Znak: BR. 0002.2.24.2021

Protokół Nr XXIV / 2021

z Sesji Rady Powiatu w Busku - Zdroju

która odbyła się w dniu 26 marca 2021 roku

z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość

(zdalny tryb obradowania)

 

w Sesji udział wzięli:

Radni Rady Powiatu w Busku - Zdroju

 

oraz

- Skarbnik Powiatu - Artur Polniak

- Sekretarz Powiatu - Jerzy Służalski

- Radca Prawny - Bożena Sadłos

- Naczelnicy i Kierownicy Wydziałów Starostwa Powiatowego w Busku - Zdroju

- Dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu oraz służb, inspekcji i straży

 

Porządek obrad:

  1. Otwarcie Sesji Rady Powiatu.
  2. Stwierdzenie quorum.
  3. Przyjęcie porządku obrad.
  4. Przyjęcie protokołu z XXIII Sesji Rady Powiatu.
  5. Sprawozdanie Zarządu Powiatu z działalności za okres pomiędzy sesjami.
  6. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego w 2021 roku.
  7. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie przeniesień w wydatkach budżetu Powiatu Buskiego w 2021 roku.
  8. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie zmiany uchwały nr XXIII/255/2021 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 11 lutego 2021 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Buskiego na lata 2021 – 2030.
  9. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Świętokrzyskiemu na realizację zadań z zakresu kultury.
  10. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Busko – Zdrój na realizację zadań z zakresu kultury i kultury fizycznej.
  11. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Solec – Zdrój na realizację zadań z zakresu kultury.
  12. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Nowy Korczyn na realizację zadań z zakresu kultury.
  13. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie określenia zadań oraz podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przypadających według algorytmu w 2021 roku na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Buskim.
  14. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie uchwalenia Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Buskim na lata 2021 – 2030.
  15. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie zmiany Uchwały Nr XXI/243/2020 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 18 grudnia 2020 roku dotyczącej uchwalenia „Programu współpracy Powiatu Buskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w latach 2021 – 2025”.
  16. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie uchwalenia Statutu Domu Pomocy Społecznej w Zborowie.
  17. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie pozbawienia kategorii drogi powiatowej „Starodroże drogi wojewódzkiej Nr 973 od km 23+849 do km 24+395 długości 0,546 km”.
  18. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny na rzecz Gminy Busko – Zdrój nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Buskiego, położonej w obrębie 09 miasta Busko – Zdrój, oznaczonej w ewidencji gruntów numerem działki 22/5.
  19. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie wyrażenia zgody dla powiatowej jednostki organizacyjnej na oddanie części nieruchomości w najem.
  20. Informacja Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Busku – Zdroju na temat realizacji zadań w zakresie promocji zatrudnienia i aktywizacji lokalnego rynku pracy oraz o stanie bezrobocia w 2020 roku na terenie Powiatu Buskiego, a także Sprawozdanie za 2020 rok z realizacji Powiatowego programu promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy na lata 2011 – 2020.
  21. Informacja Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju dotycząca zimowego utrzymania dróg na drogach powiatowych w sezonie zimowym 2020/2021. Stan na dzień 09.02.2021 r.
  22. Sprawy różne i wolne wnioski.
  23. Zamknięcie Sesji Rady Powiatu.

 

Ad. 1

Obradom przewodniczył Andrzej Gądek - Przewodniczący Rady Powiatu, który powitał zebranych i o godz. 9.00 otworzył XXIV Sesję Rady Powiatu w Busku - Zdroju.

Przewodniczący Rady Powiatu w Busku - Zdroju Andrzej Gądek, wypełniając obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, poinformował, iż:

Administratorem danych osobowych przetwarzanych podczas obrad Sesji Rady Powiatu
w Busku - Zdroju
jest Starosta Buski z siedzibą w Starostwie Powiatowym w Busku - Zdroju.

Sesja Rady Powiatu w Busku - Zdroju jest jawna, a dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji obowiązku transmitowania i rejestracji obrad Rady Powiatu w Busku - Zdroju za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk oraz ich udostępniania na podstawie art. 15 ust. 1a ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym.

Obowiązek informacyjny w pozostałym zakresie został zrealizowany poprzez zamieszczenie go na stronie internetowej administratora oraz na drzwiach sali, w której odbywają się obrady Sesji Rady Powiatu w Busku - Zdroju.

 

Ad. 2

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek oświadczył, że zgodnie z potwierdzoną imiennie listą obecności, aktualnie w posiedzeniu uczestniczy 18 Radnych (Radny Tadeusz Jewiarz uczestniczył w Sesji od godz. 9.15), co wobec ustawowego składu Rady Powiatu wynoszącego 19 osób, stanowi quorum pozwalające na podejmowanie prawomocnych uchwał oraz decyzji. Listy obecności Radnych oraz zaproszonych osób stanowią załączniki nr 1 i nr 2 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 3

Na wniosek Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Gądka, porządek obrad został przyjęty przez Radę Powiatu w głosowaniu imiennym:

 

za - 18

przeciw - 0

wstrzymał się - 0

 

Ad. 4

Protokół Nr XXIII/ 2021 z Sesji Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 11 lutego 2021 roku został przyjęty przez Radę Powiatu w głosowaniu imiennym:

 

za - 18

przeciw - 0

wstrzymał się - 0

 

Ad. 5

Sprawozdanie Zarządu Powiatu za okres międzysesyjny tj. od dnia 11 lutego 2021 roku do dnia 26 marca 2021 roku przedstawił Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz. Sprawozdanie to zostało zamieszczone również, celem zapoznania się, na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Busku - Zdroju. W okresie międzysesyjnym Zarząd odbył 6 posiedzeń.

1. Radna Teresa Krupska poprosiła o doprecyzowanie informacji przedstawionej w w/w sprawozdaniu w zakresie nagrań z Sesji i posiedzeń Zarządu Powiatu. Czy nagrania te będą usuwane czy przechowywane? Jeśli będą usuwane, to zdaniem Radnej w razie jakiejś konfrontacji papier nie odzwierciedla oryginału.

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz wyjaśnił, iż przedstawiona przez Niego informacja dotyczyła nagrań tylko z posiedzeń Zarządu Powiatu. Zarząd Powiatu podjął decyzję, aby nagrania te były tak jak do tej pory usuwane po przyjęciu bez uwag protokołu z poprzedniego posiedzenia Zarządu Powiatu. Natomiast nagrania z Sesji Rady Powiatu są archiwizowane i ogólnodostępne.

2. Radny Grzegorz Jankowski odniósł się do informacji zawartej w w/w sprawozdaniu w zakresie powierzenia za określoną kwotę pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg w Busku - Zdroju wykonania dokumentacji projektowej na przebudowę/modernizację dróg powiatowych. Radny zwrócił się z pytaniem, czy pracownicy Ci będą pracować na sprzęcie Powiatowego Zarządu Dróg czy we własnym zakresie?

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz poinformował, iż w Powiatowym Zarządzie Dróg nie ma specjalistycznego sprzętu do projektowania, w związku z tym pracownicy posiadający uprawnienia będą pracować generalnie w oparciu o własne zasoby.

W odpowiedzi na zapytanie Radnego Grzegorza Jankowskiego odnośnie wykorzystania takiego sprzętu jak drukarki czy kolorowe kserokopiarki, Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz poinformował, iż sprzęt dostępny w Powiatowym Zarządzie Dróg może być wykorzystany przez pracowników do wykonania dokumentacji projektowej.

3. Radny Stanisław Lolo odniósł się do kwestii przechowywania nagrań z Sesji Rady Powiatu w Busku - Zdroju. Radny zwrócił się z wnioskiem formalnym do Przewodniczącego Rady Powiatu i Starosty Buskiego o nadzór oraz dopilnowanie, aby fragmenty z wypowiedziami niewygodnymi dla władz Powiatu nie były usuwane z nagrań Sesji. Ustawodawca nakłada obowiązek nagrywania i upubliczniania obrad Sesji Rady Powiatu, a nie jej wybranych fragmentów.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek poinformował, iż przeglądając nagrania z Sesji nawet sprzed kilku lat nie zauważył, aby nagrania te były niekompletne.

W odniesieniu do powyższego Radny Stanisław Lolo zobowiązał się do przedstawienia na kolejnej Sesji wykazu fragmentów swoich wypowiedzi z dotychczasowych Sesji, które zostały wykasowane.

Starosta Buski Jerzy Kolarz poinformował, iż Sesje są nagrywane i transmitowane on-line. Sesje nagrywane są również przez portale, czy wydawnictwa komercyjne, które mogą udostępniać skróty czy wybrane fragmenty nagrań z Sesji. Natomiast nagrania z Sesji Rady Powiatu w Busku - Zdroju, będące w zasobach Starostwa Powiatowego są archiwizowane w pełnym wymiarze.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek zwrócił się z pytaniem do Radnego Stanisława Lolo czy składa On formalny wniosek do przegłosowania?

Radny Stanisław Lolo odniósł się do wypowiedzi Starosty Buskiego podkreślając, iż w swojej wypowiedzi mówił o nagraniach, które Starostwo Powiatowe ma obowiązek przechowywać, a nie o innych portalach. Więc albo Starosta udaje, że nie rozumie pytania albo jest to celowe zachowanie. Radny podtrzymuje swój wniosek formalny oraz zobowiązanie przygotowania na kolejną Sesję wykazu fragmentów usuniętych nagrań, publikowanych przez Starostwo.

W odniesieniu do powyższego Starosta Buski Jerzy Kolarz stwierdził, iż z punktu widzenia formalno - prawnego wniosek Radnego Stanisława Lolo jest zupełnie nieuprawniony. Nie można głosować czegoś do czego zobowiązuje nas prawo.

Radny Stanisław Lolo potwierdził powyższe i raz jeszcze podkreślił, iż nie należy wykasowywać fragmentów z Sesji. Radny przedstawi wykaz z dotychczasowych nagrań, gdzie czas Sesji biegnie natomiast głos i wizja są wyłączone.

 

5. Radna Teresa Krupska zabrała głos odnośnie powierzenia pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg w Busku - Zdroju wykonania dokumentacji projektowej na przebudowę/modernizację dróg powiatowych. Radna podkreśliła, iż nic się w tej kwestii nie zmieniło, do tej pory też tak było, co wynika również z zapisu w protokole z posiedzenia Zarządu Powiatu: "Zarząd proponuje, aby pracownicy PZD nadal wykonywali projekty". Radna zwróciła się również z pytaniem dlaczego Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju Grzegorz Lasak nie skorzystał z usług fachowców z Powiatowego Zarządu Dróg w Busku - Zdroju przy zadaniu wykonania wjazdu na teren przy byłej szkole budowlance.

Starosta Buski Jerzy Kolarz poinformował, iż Zarząd Powiatu zaproponował pracownikom Powiatowego Zarządu Dróg w Busku - Zdroju za określoną kwotę wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę/modernizację dróg powiatowych. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Krzysztof Tułak w przyszłym tygodniu przedstawi stanowisko pracowników w powyższym zakresie. Starosta poinformował również, że usługi projektowe o których mowa, ogólnie na rynku są bardzo drogie. Natomiast co do wykonania usług dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju, o której wspomniała Radna to pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg mogą takie prace wykonać prywatnie, nieodpłatnie, ale też nie mają takiego obowiązku.

6. Radny Grzegorz Jankowski poddał pod rozwagę zatrudnienie na stałe w Powiatowym Zarządzie Dróg jednej czy dwóch osób specjalistów z uprawnieniami, które będą się zajmować projektami.

W odniesieniu do powyższego Starosta Buski Jerzy Kolarz wyjaśnił, iż rozważano taką propozycję, jednak z uwagi na oferowane w Powiatowym Zarządzie Dróg płace, trudno znaleźć osoby chętne. Fachowcy z uprawnieniami prywatnie zarabiają dużo więcej.

7. Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek stwierdził, iż jeśli pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Busku - Zdroju potrafią i chcą wykonać w/w prace za zaproponowaną kwotę, to należy z tego skorzystać. Przewodniczący Rady Powiatu zwrócił również uwagę na niskie płace pracowników Powiatowego Zarządu Dróg w Busku - Zdroju.

 

Sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu z działalności w okresie międzysesyjnym, stanowi załącznik nr 3 do niniejszego protokołu.

 

Za zgodą Radnych, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek udzielił głosu Dyrektorowi Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju Grzegorzowi Lasakowi, który przedstawił aktualną sytuację dotyczącą Szpitala w Busku - Zdroju. Poinformował, iż sytuacja w zakresie COVID-19 jest dynamiczna, na świecie zmarło już blisko 3 mln osób. Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju stara się zabezpieczyć w sposób optymalny przed zakażeniem COVID-19 zarówno pracowników jak i pacjentów. Z pobliskich szpitali docierają informacje o zamykaniu się oddziałów z powodu zakażeń wewnątrzszpitalnych. W Szpitalu w Busku - Zdroju na dzień dzisiejszy są 94 łóżka dla pacjentów z COVID-19 oraz funkcjonują pozostałe oddziały, na których hospitalizowani są pacjenci ujemni. Szpital w Busku - Zdroju jest zabezpieczony i przygotowany w aspekcie personalnym, technicznym, w magazyn leków, w magazyn środków ochrony osobistej. To wszystko jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Szpitala na odpowiednim poziomie. Dyrektor poinformował o planowanej w najbliższym czasie, jako zadaniu priorytetowym wymianie 6 tonowego zbiornika tlenu na 11 tonowy zbiornik. Zużycie tlenu z instalacji tlenowych w całej Polsce jest ogromne. Dyrektor poinformował również, iż aby skrócić okres oczekiwania pacjentów na zabiegi operacyjne, lekarze przeprowadzają te zabiegi również w soboty. Dyrektor złożył podziękowanie wszystkim pracownikom Szpitala w Busku - Zdroju za Ich trud i zaangażowanie. Ponadto Dyrektor przedstawił informację w zakresie ilości wykonanych w miesiącu lutym i marcu 2021 roku szczepień przeciw COVID-19, a także zwiększeniu o 100 % dostawy ilości szczepionek, co znacznie przyspieszy akcję szczepień. Dyrektor poinformował o ogromnym obciążeniu pracą pracowników Izby Przyjęć, w związku z wykonywaniem pacjentom tak zwanych testów antygenowych. Laboratorium funkcjonujące przy Szpitalu w Busku - Zdroju wpisane zostanie na listę laboratoriów covidowych, co oznacza możliwość wykonywania testów PCR - testy na wirusa SARS-COV-2 - z refundacją z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dyrektor poinformował, iż w Szpitalu w Busku - Zdroju leczeni są pacjenci nie tylko z terenu Powiatu Buskiego, ale też z terenu województwa. W najbliższym czasie mają zostać uruchomione dodatkowe łóżka na Targach Kielce, co pozwoli zabezpieczyć pacjentów, jednak jest obawa, że w związku z kolejną już falą zachorowań, tych łóżek covidowych wraz z opieką będzie za mało.

 

Radna Teresa Krupska zabierając głos poinformowała, iż jeżeli chodzi o centralizację szpitali, to zaczęło się to już w 2017 roku. Wówczas Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju Grzegorz Lasak uczestniczył w spotkaniu u Wojewody Świętokrzyskiego z ówczesnym Ministrem Zdrowia. Radna przytoczyła wypowiedź Dyrektora Grzegorza Lasaka zaczerpniętą z Biuletynu Informacji Publicznej Szpitala: "...To co się działo w poprzednich latach, nietrafione inwestycje, sprzęt często niewykorzystywany i generowanie zadłużenia ... jest rozsądnym scentralizowanie kompetencji i scedowanie ich na Wojewodę...". Radna zaznaczyła, iż widocznie tak było, bo sytuacja buskiego szpitala przed 2017 rokiem była bardzo trudna i w w/w wypowiedzi są słowa prawdy. Obecnie sytuacja w szpitalu się poprawia i Radna wyraziła nadzieję, że nie będzie mu nic groziło. Obecny Minister Zdrowia uzasadnia pomysł centralizacji szpitali w następujący sposób: "Szpitale powiatowe to mega problem w służbie zdrowia, to rozproszenie zasobów, brak koordynacji. Szpitale obok siebie konkurują swoją ofertą, a nie współpracują. Nie dzielą się zakresami usług i to prowadzi do naprawdę dużego bałaganu organizacyjnego". Radna Teresa Krupska jeszcze raz podkreśliła, że Szpitalowi w Busku - Zdroju nic nie grozi. Jednocześnie złożyła podziękowanie dla wszystkich pracowników służby zdrowia.

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju Grzegorz Lasak przyznał, iż rzeczywiście uczestniczył w w/w spotkaniu, na którym podnosił kwestę raportu Najwyższej Izby Kontroli z którego jasno wynikało, że w wielu szpitalach zaangażowano ogromne środki unijne na zakup aparatury i sprzętu medycznego, jednakże bardzo często nawet tego sprzętu nie rozpakowano. Stąd też był wniosek o lepsze skoordynowanie pewnych działań i stanowisko to Dyrektor nadal podtrzymuje. Organów prowadzących dla szpitali jest kilka, jest to Minister, Prezydent Miasta, Marszałek Województwa, Starosta Powiatu, itd. Dyrektor nakreślił sytuację, w której do publicznego Szpitala Powiatowego przychodzi kontrola również z instytucji publicznej jak Straż czy Sanepid i w wyniku przeprowadzonej kontroli wydaje decyzję wskazującą wykonanie pewnych zaleceń, często bardzo kosztownych, w określonym terminie, jednakże środki finansowe na ich realizację musi znaleźć właśnie organ prowadzący lub Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej z własnego budżetu. Tak więc jeżeli mówimy o publicznych szpitalach, kontrolowanych przez publiczne instytucje to zdaniem Dyrektora, rolą Wojewodów jako przedstawicieli Rządu w terenie powinno być zabezpieczanie na powyższe środków finansowych. Dyrektor Grzegorz Lasak wskazał również przypadki przyjęć pacjentów w Szpitalu w Busku - Zdroju po godz. 18.00 w ramach nocnej i świątecznej opieki, z powodu braku możliwości przyjęć przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Dyrektor zaapelował o branie w miarę równo odpowiedzialność za pacjentów. Odmowa przyjęcia pacjentów przez podstawową opiekę zdrowotną skutkuje zwiększeniem ilości przyjęć pacjentów po godz. 18.00. Dyrektor wskazał, iż podstawowa opieka zdrowotna jest zawsze dochodowa i nigdy nie ma strat, podczas gdy szpitale ciągle te straty generują. Należałoby więc zastanowić się nad zmianą finansowania w przedmiotowym zakresie. Jeśli chcemy porządku w Polsce i dobrej ochrony zdrowia to należy postawić diagnozę i powiedzieć sobie co jest złe i co należy zrobić, aby to naprawić, a takiej diagnozy nikt nie chce słyszeć. Najlepiej, aby o tym nie mówić i wykorzystać to, że społeczeństwo jest zajęte troską życia codziennego. Zatem rolą radnych, lekarzy, dyrektorów szpitali jest wskazywanie dobrych kierunków działań i mówienie o tym co należy zrobić.

 

Ad. 6

Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego w 2021 roku.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek otworzył dyskusję nad projektem uchwały.

W związku z tym, że Radni nie zabierali głosu, Przewodniczący Rady poddał projekt
uchwały pod głosowanie.

Uchwała została przyjęta przez Radę Powiatu w głosowaniu imiennym:

za - 17

przeciw - 0

wstrzymał się - 2

 

Uchwała Nr XXIV / 259 / 2021 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 26 marca 2021 roku w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego w 2021 roku - stanowi załącznik nr 4 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 7

Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie przeniesień w wydatkach budżetu Powiatu Buskiego w 2021 roku.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek otworzył dyskusję nad projektem uchwały.

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz omówił autopoprawkę wprowadzoną do w/w projektu uchwały.

W związku z tym, że Radni nie zabierali głosu, Przewodniczący Rady poddał projekt
uchwały wraz z autopoprawką pod głosowanie.

Uchwała została przyjęta przez Radę Powiatu w głosowaniu imiennym:

za - 17

przeciw - 0

wstrzymał się - 2

 

Uchwała Nr XXIV / 260 / 2021 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 26 marca 2021 roku w sprawie przeniesień w wydatkach budżetu Powiatu Buskiego w 2021 roku - stanowi załącznik nr 5 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 8

Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie zmiany uchwały nr XXIII/255/2021 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 11 lutego 2021 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Buskiego na lata 2021 – 2030.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek otworzył dyskusję nad projektem uchwały.

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz omówił autopoprawkę wprowadzoną do w/w projektu uchwały.

W związku z tym, że Radni nie zabierali głosu, Przewodniczący Rady poddał projekt
uchwały wraz z autopoprawką pod głosowanie.

Uchwała została przyjęta przez Radę Powiatu w głosowaniu imiennym:

za - 17

przeciw - 0

wstrzymał się - 2

 

Uchwała Nr XXIV / 261 / 2021 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 26 marca 2021 roku w sprawie zmiany uchwały nr XXIII/255/2021 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 11 lutego 2021 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Buskiego na lata 2021 – 2030 - stanowi załącznik nr 6 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 9

Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Świętokrzyskiemu na realizację zadań z zakresu kultury.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek otworzył dyskusję nad projektem uchwały.

W związku z tym, że Radni nie zabierali głosu, Przewodniczący Rady poddał projekt
uchwały pod głosowanie.

Uchwała została przyjęta przez Radę Powiatu w głosowaniu imiennym:

za - 19

przeciw - 0

wstrzymał się - 0

 

Uchwała Nr XXIV / 262 / 2021 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 26 marca 2021 roku w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Świętokrzyskiemu na realizację zadań z zakresu kultury - stanowi załącznik nr 7 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 10

Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Busko – Zdrój na realizację zadań z zakresu kultury i kultury fizycznej.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek otworzył dyskusję nad projektem uchwały.

W związku z tym, że Radni nie zabierali głosu, Przewodniczący Rady poddał projekt
uchwały pod głosowanie.

Uchwała została przyjęta przez Radę Powiatu w głosowaniu imiennym:

za - 19

przeciw - 0

wstrzymał się - 0

 

Uchwała Nr XXIV / 263 / 2021 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 26 marca 2021 roku w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Busko – Zdrój na realizację zadań z zakresu kultury i kultury fizycznej - stanowi załącznik nr 8 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 11

Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Solec – Zdrój na realizację zadań z zakresu kultury.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek otworzył dyskusję nad projektem uchwały.

W związku z tym, że Radni nie zabierali głosu, Przewodniczący Rady poddał projekt
uchwały pod głosowanie.

Uchwała została przyjęta przez Radę Powiatu w głosowaniu imiennym:

za - 19

przeciw - 0

wstrzymał się - 0

 

Uchwała Nr XXIV / 264 / 2021 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 26 marca 2021 roku w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Solec – Zdrój na realizację zadań z zakresu kultury - stanowi załącznik nr 9 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 12

Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Nowy Korczyn na realizację zadań z zakresu kultury.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek otworzył dyskusję nad projektem uchwały.

W związku z tym, że Radni nie zabierali głosu, Przewodniczący Rady poddał projekt
uchwały pod głosowanie.

Uchwała została przyjęta przez Radę Powiatu w głosowaniu imiennym:

 

za - 19

przeciw - 0

wstrzymał się - 0

 

Uchwała Nr XXIV / 265 / 2021 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 26 marca 2021 roku w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Nowy Korczyn na realizację zadań z zakresu kultury - stanowi załącznik nr 10 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 13

Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie określenia zadań oraz podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przypadających według algorytmu w 2021 roku na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Buskim.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek otworzył dyskusję nad projektem uchwały.

W związku z tym, że Radni nie zabierali głosu, Przewodniczący Rady poddał projekt
uchwały pod głosowanie.

Uchwała została przyjęta przez Radę Powiatu w głosowaniu imiennym:

za - 19

przeciw - 0

wstrzymał się - 0

 

Uchwała Nr XXIV / 266 / 2021 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 26 marca 2021 roku w sprawie określenia zadań oraz podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przypadających według algorytmu w 2021 roku na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Buskim - stanowi załącznik nr 11 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 14

Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie uchwalenia Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Buskim na lata 2021 – 2030.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek otworzył dyskusję nad projektem uchwały.

Radna Bogusława Majcherczak analizując dane wykazane w w/w dokumencie zwróciła uwagę na pozytywne działania, które zostały podjęte na terenie Miasta i Gminy Stopnica oraz Pacanów na przestrzeni lat 2017 - 2020 w zakresie walki z alkoholizmem, stawiając je jako wzór do naśladowania dla pozostałych gmin.

W związku z tym, że pozostali Radni nie zabierali głosu, Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.

 

Uchwała została przyjęta przez Radę Powiatu w głosowaniu imiennym:

za - 19

przeciw - 0

wstrzymał się - 0

 

Uchwała Nr XXIV / 267 / 2021 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 26 marca 2021 roku w sprawie uchwalenia Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Buskim na lata 2021 – 2030 - stanowi załącznik nr 12 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 15

Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie zmiany Uchwały Nr XXI/243/2020 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 18 grudnia 2020 roku dotyczącej uchwalenia „Programu współpracy Powiatu Buskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w latach 2021 – 2025”.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek otworzył dyskusję nad projektem uchwały.

W związku z tym, że Radni nie zabierali głosu, Przewodniczący Rady poddał projekt
uchwały pod głosowanie.

Uchwała została przyjęta przez Radę Powiatu w głosowaniu imiennym:

za - 19

przeciw - 0

wstrzymał się - 0

 

Uchwała Nr XXIV / 268 / 2021 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 26 marca 2021 roku w sprawie zmiany Uchwały Nr XXI/243/2020 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 18 grudnia 2020 roku dotyczącej uchwalenia „Programu współpracy Powiatu Buskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w latach 2021 – 2025” - stanowi załącznik nr 13 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 16

Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie uchwalenia Statutu Domu Pomocy Społecznej w Zborowie.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek otworzył dyskusję nad projektem uchwały.

W związku z tym, że Radni nie zabierali głosu, Przewodniczący Rady poddał projekt
uchwały pod głosowanie.

Uchwała została przyjęta przez Radę Powiatu w głosowaniu imiennym:

za - 19

przeciw - 0

wstrzymał się - 0

 

Uchwała Nr XXIV / 269 / 2021 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 26 marca 2021 roku w sprawie uchwalenia Statutu Domu Pomocy Społecznej w Zborowie - stanowi załącznik nr 14 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 17

Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie pozbawienia kategorii drogi powiatowej „Starodroże drogi wojewódzkiej Nr 973 od km 23+849 do km 24+395 długości 0,546 km”.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek otworzył dyskusję nad projektem uchwały.

W związku z tym, że Radni nie zabierali głosu, Przewodniczący Rady poddał projekt
uchwały pod głosowanie.

Uchwała została przyjęta przez Radę Powiatu w głosowaniu imiennym:

za - 19

przeciw - 0

wstrzymał się - 0

 

Uchwała Nr XXIV / 270 / 2021 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 26 marca 2021 roku w sprawie pozbawienia kategorii drogi powiatowej „Starodroże drogi wojewódzkiej Nr 973 od km 23+849 do km 24+395 długości 0,546 km” - stanowi załącznik nr 15 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 18

Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny na rzecz Gminy Busko – Zdrój nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Buskiego, położonej w obrębie 09 miasta Busko – Zdrój, oznaczonej w ewidencji gruntów numerem działki 22/5.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek otworzył dyskusję nad projektem uchwały.

W związku z tym, że Radni nie zabierali głosu, Przewodniczący Rady poddał projekt
uchwały pod głosowanie.

Uchwała została przyjęta przez Radę Powiatu w głosowaniu imiennym:

za - 19

przeciw - 0

wstrzymał się - 0

 

Uchwała Nr XXIV / 271 / 2021 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 26 marca 2021 roku w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny na rzecz Gminy Busko – Zdrój nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Buskiego, położonej w obrębie 09 miasta Busko – Zdrój, oznaczonej w ewidencji gruntów numerem działki 22/5 - stanowi załącznik nr 16 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 19

Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie wyrażenia zgody dla powiatowej jednostki organizacyjnej na oddanie części nieruchomości w najem.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek otworzył dyskusję nad projektem uchwały.

Radny Grzegorz Jankowski w nawiązaniu do uwagi zgłoszonej na posiedzeniu Komisji zwrócił się z prośbą do Starosty Buskiego i Zarządu Powiatu o zobowiązanie Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku - Zdroju Waldemara Wójcika do podjęcia działań, po zakończeniu okresu najmu, zmierzających do przeprowadzenia remontu garaży, celem umożliwienia garażowania samochodu Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku - Zdroju.

Starosta Buski Jerzy Kolarz poinformował, iż przedmiotowy wniosek zostanie przekazany Dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku - Zdroju Waldemarowi Wójcikowi, celem realizacji.

W związku z tym, że pozostali Radni nie zabierali głosu, Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie.

Uchwała została przyjęta przez Radę Powiatu w głosowaniu imiennym:

za - 16

przeciw - 0

wstrzymał się - 3

 

Uchwała Nr XXIV / 272 / 2021 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 26 marca 2021 roku w sprawie wyrażenia zgody dla powiatowej jednostki organizacyjnej na oddanie części nieruchomości w najem - stanowi załącznik nr 17 do niniejszego protokołu.

Imienny wykaz głosowań przeprowadzonych podczas XXIV Sesji Rady Powiatu w Busku - Zdroju w dniu 26 marca 2021 roku - stanowi załącznik nr 18 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 20

Informacja Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Busku – Zdroju na temat realizacji zadań w zakresie promocji zatrudnienia i aktywizacji lokalnego rynku pracy oraz
o stanie bezrobocia w 2020 roku na terenie Powiatu Buskiego, a także Sprawozdanie
za 2020 rok z realizacji Powiatowego programu promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy na lata 2011 – 2020 - w brzmieniu stanowiącym załączniki nr 19 i 20 do niniejszego protokołu - zostały przyjęte przez Radę Powiatu bez uwag do wiadomości.

 

Ad. 21

Informacja Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju dotycząca zimowego utrzymania dróg na drogach powiatowych w sezonie zimowym 2020/2021. Stan na dzień 09.02.2021 r.

Radna Teresa Krupska zwróciła się z pytaniem czy rejestrowane są rozmowy mieszkańców kontaktujących się z Powiatowym Zarządem Dróg w Busku - Zdroju? Jeśli nie są, to Radna proponuje aby je nagrywać, wówczas będzie możliwość konfrontacji. Pytanie to jest związane z licznymi uwagami Mieszkańców Gminy Nowy Korczyn w zakresie zimowego utrzymania dróg. Powyższe potwierdza też ostatnia Sesja Rady Gminy Nowy Korczyn z miesiąca lutego 2021 roku. Uwagi zgłaszają zarówno indywidualni mieszkańcy jak i radni i sołtysi. Radna zwróciła się z pytaniem, czy praca pługów, piaskarek rozliczana jest z kilometra czy za wykonaną usługę? Zdaniem Radnej płaca za kilometr, przy przejeździe z podniesionym pługiem to są pieniądze wyrzucone w błoto. Radna zwróciła się z prośbą o odsłuchanie nagrania z Sesji i odniesienie się do zgłoszonych uwag. Zdaniem Radnej zarówno zimowe jak i letnie utrzymanie dróg powiatowych pozostawia wiele do życzenia. Radna Teresa Krupska zwróciła również uwagę na przepust w miejscowości Sępichów, który wymaga ponownej naprawy.

Starosta Buski Jerzy Kolarz odniósł się do powyższego, informując iż Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku - Zdroju Krzysztof Tułak zobowiązany zostanie do zapoznania się z nagraniem Sesji o której mowa i odniesienia się do zgłoszonych uwag i wniosków.

Zapewnił, iż działania podejmowane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Busku - Zdroju w okresie zimowym mają na celu utrzymanie dróg powiatowych przejezdnych i bezpiecznych w miarę posiadanych środków finansowych, które jednak różnią się od standardu utrzymania dróg krajowych.

Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek zauważył, iż przejazdy z podniesionym pługiem wynikają często z podziału na drogi gminne i powiatowe. Uwagi w tym zakresie są zgłaszane w każdej Gminie. Należy również zwrócić uwagę na standard utrzymania dróg gminnych, który również pozostawia wiele do życzenia.

Radny Jerzy Kordos zwrócił uwagę, iż obecny sezon zimowy był bardziej uciążliwy w porównaniu do lat poprzednich. Zauważył jednak, że najwięcej pretensji i uwag co do zimowego utrzymania dróg zgłaszanych jest na terenie Gminy Nowy Korczyn.

Informacja Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju dotycząca zimowego utrzymania dróg na drogach powiatowych w sezonie zimowym 2020/2021. Stan na dzień 09.02.2021 r. - w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 21 do niniejszego protokołu - została przyjęta przez Radę Powiatu do wiadomości.

 

Ad. 22

W sprawach różnych i wolnych wnioskach:

1. Radny Grzegorz Jankowski zgłosił wniosek, aby na najbliższej Sesji Rady Powiatu Starosta Buski przedstawił Radzie Powiatu wystąpienie pokontrolne Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach. Radny wnioskuje, aby taki punkt znalazł się w porządku obrad kolejnej Sesji Rady Powiatu. Wystąpienie pokontrolne z dnia 26.01.2021 roku zawiera szereg nieprawidłowości jakie zostały stwierdzone podczas kompleksowej kontroli. Radny przytoczył również wystąpienia pokontrolne z 2017 i z 2008 roku, zawierające również szereg uchybień i nieprawidłowości, a dodatkowo niektóre z tych uchybień powtarzają się. Jako Radny Rady Powiatu i obywatel, chciałby usłyszeć skąd biorą się te nieprawidłowości, bo jak dotąd Radni zapewniani byli, że z finansami jest wszystko w porządku.

Starosta Buski Jerzy Kolarz w odniesieniu do powyższego poinformował, iż wystąpienie pokontrolne Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach z dnia 26 stycznia 2021 roku, wszyscy Radni Rady Powiatu otrzymali. Jest ono również dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Busku - Zdroju, na której jest również dostępna odpowiedź zawierająca stosowne wyjaśnienia, która została przesłana do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach. Starosta poinformował, iż uchybienia wykazane w wystąpieniu pokontrolnym nie są uchybieniami, które narażałyby w jakimkolwiek stopniu Powiat Buski na straty i niegospodarność. Gdyby tak było, Regionalna Izba Obrachunkowa w Kielcach skierowałaby stosowne zawiadomienia do odpowiednich organów. Zgodnie z wnioskiem Radnego na kolejnej Sesji Rady Powiatu Skarbnik Powiatu udzieli Radnym szczegółowej informacji w powyższym zakresie.

2. Radny Grzegorz Jankowski zwrócił się z pytaniem czy Główny Księgowy Starostwa Powiatowego w Busku - Zdroju wykonuje jakieś prace zlecone na rzecz Powiatowego Zarządu Dróg w Busku - Zdroju? Zdaniem Radnego, będąc pracownikiem Starostwa Powiatowego nie powinien wykonywać takich czynności w jednostce podległej.

W odniesieniu do powyższego Starosta Buski Jerzy Kolarz poinformował, iż Główny Księgowy nie zgłaszał Mu powyższej kwestii. Starosta zobowiązał się do wyjaśnienia przedmiotowej sprawy.

3. Radny Grzegorz Jankowski zwrócił się z pytaniem czy w stosunku do Biegłego Rewidenta, który nie wywiązał się z zawartej z Powiatem Buskim umowy, wyciągnięte zostały jakieś konsekwencje prawne?

W odniesieniu do powyższego Starosta Buski Jerzy Kolarz poinformował, iż Powiat zwrócił się do instytucji nadzorczej nad Biegłymi Rewidentami o wyciągnięcie stosownych wniosków. Instytucja ta jednak nie ma obowiązku informowania nas o podjętych działaniach.

4. Radny Jerzy Kordos w nawiązaniu do informacji przedstawionej na poprzedniej Sesji Rady Powiatu, poinformował, iż koszt wykonania badania na przeciwciała COVID-19, zarówno w Szpitalu w Busku - Zdroju jak i w Staszowie wynosi 70 zł.

5. Radna Teresa Krupska zwróciła uwagę, iż Zarząd Powiatu nie poinformował Radnych o kompleksowej kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach, która miała miejsce od września do października 2020 roku oraz, że stwierdzone zostały uchybienia. Stąd też sprzeciw Radnej przy podejmowaniu uchwał w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Buskiego czy też Wieloletniej Prognozy Finansowej. Zespół kontrolny Regionalnej Izby Obrachunkowej stwierdził, że nieprawidłowości i uchybienia były w głównej mierze wynikiem nieprzestrzegania obowiązujących przepisów prawnych przez osoby odpowiedzialne za gospodarkę finansową Powiatu Buskiego. Stąd też Radna ma wątpliwości czy plany Powiatu do 2030 roku są rzeczywiście faktyczne. Dziwi również Radną fakt, że błędy i zastrzeżenia Regionalna Izba Obrachunkowa w Kielcach ma do osób zatrudnionych na stanowisku Skarbnika Powiatu czy Głównego Księgowego zatrudnionych już od wielu lat. Radna prosi o przedstawienie na kolejnej Sesji lub opublikowanie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej jak Starosta Buski odniósł się do tych wszystkich zarzutów i czy wszystkie zalecenia będą wykonane. Biorąc pod uwagę, iż Zarząd Powiatu odpowiedzialny jest za gospodarkę finansową Powiatu, Radna zwraca się z prośbą na przyszłość o rzetelne informowanie Radnych Rady Powiatu o stanie finansów oraz o kontrolach.

W odniesieniu do powyższego Starosta Buski Jerzy Kolarz zapewnił, iż Radni Rady Powiatu zawsze są rzetelnie informowani. Oprócz kontroli kompleksowych, Regionalna Izba Obrachunkowa w Kielcach na bieżąco szczegółowo sprawdza, opiniuje finanse Powiatu Buskiego wydając stosowne decyzje i uchwały. Starosta Buski stwierdził, iż patrząc na zakres i analizę uchybień wykazanych w Powiecie Buskim w stosunku do innych powiatów czy gmin, to są one niewielkie.

6. Radny Grzegorz Jankowski poinformował, iż jest zainteresowany Powiatem Buskim, a nie innymi powiatami czy gminami. Ponadto Radny przypomniał okres, kiedy Regionalna Izba Obrachunkowa warunkowo dopuściła uchwalenie budżetu Powiatu Buskiego.

7. Radna Bogusława Majcherczak zwróciła się z prośbą o wyjaśnienie kwestii braku odpowiedzi na pismo złożone w dniu 5 marca 2021 roku w Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej w Winiarach.

Z uwagi na podanie przez Radną Bogusławę Majcherczak danych osobowych Wychowanki Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Winiarach, nagranie w tej części zostało wyciszone.

Starosta Buski Jerzy Kolarz zobowiązał się do wyjaśnienia powyższej kwestii z Dyrektorem Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Winiarach, jednocześnie zobowiązał Radnych do przestrzegania prawa i nie ujawniania w swoich wypowiedziach danych osobowych.

 

Ad. 23

Wobec zrealizowania porządku obrad, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek dziękując wszystkim obecnym za udział o godz. 11.25 zamknął XXIV Sesję Rady Powiatu
w Busku - Zdroju. Jednocześnie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia.

 

Na tym protokół zakończono i podpisano.

Protokół sporządziła: Barbara Banaś

 

Niniejszy protokół stanowi zwięzłą, skróconą wersję przebiegu posiedzenia XXIV Sesji Rady Powiatu w Busku - Zdroju, która odbyła się w dniu 26 marca 2021 roku. Dokładny jej przebieg zawiera nagranie, udostępnione na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego
w Busku - Zdroju.


 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Biuro Obsługi Rady i Zarządu
Data utworzenia:2021-04-15
Data publikacji:2021-04-15
Osoba sporządzająca dokument:Barbara Banaś
Osoba wprowadzająca dokument:Piotr Cira
Liczba odwiedzin:664