Protokół Nr 127/2021 z posiedzenia Zarządu Powiatu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 czerwca 2021

Protokół Nr 127/2021 z posiedzenia Zarządu Powiatu z dnia 14 czerwca 2021 r.  [ PDF ]

Znak: BR.0022.2.127.2021

Protokół Nr 127/2021
z posiedzenia Zarządu Powiatu
z dnia 14 czerwca 2021 roku,
które odbyło się w trybie hybrydowym

 

W posiedzeniu Zarządu udział wzięli:

  1. Jerzy Kolarz
  2. Stanisław Klimczak
  3. Jerzy Kordos
  4. Wiesław Marzec
  5. Tomasz Mierzwa

 

oraz

  • Krzysztof Tułak – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju
  • Aneta Chwalik – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju
  • Grzegorz Lasak – Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju
  • Andrzej Bilewski – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Busku – Zdroju
  • Waldemar Wójcik – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju
  • Grzegorz Wojciechowski – Dyrektor Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku – Zdroju
  • Artur Polniak – Skarbnik Powiatu
  • Jerzy Służalski – Sekretarz Powiatu
  • Anna Majkowska – Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Wydziale GKN
  • Renata Krzemień – Naczelnik Wydziału EK
  • Sławomir Dalach – Naczelnik Wydziału SOZ
  • Krzysztof Welenc – Naczelnik Wydziału OR
  • Kamil Stępień – Inspektor w Wydziale KT

 

Proponowany porządek posiedzenia:

  1. Otwarcie posiedzenia.
  2. Stwierdzenie quorum.
  3. Przyjęcie porządku posiedzenia.
  4. Przyjęcie protokołu z ostatniego posiedzenia.
  5. Zapoznanie się z planem wydatków na bieżące utrzymanie dróg w 2021 roku (Dyr. PZD w Busku – Zdroju, Skarbnik Powiatu).
  6. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju w sprawie zwrotu środków otrzymanych z ubezpieczenia jako odszkodowanie za uszkodzone bariery (Dyr. PZD w Busku – Zdroju, Skarbnik Powiatu).
  7. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju w sprawie zwiększenia środków na wykonanie dokumentacji projektowej na zadania realizowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – Przebudowa/Budowa przejść dla pieszych (Dyr. PZD w Busku – Zdroju, Skarbnik Powiatu).
  8. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju w sprawie regulacji stanu prawnego dróg, które zostały przyjęte od Gminy Busko – Zdrój w 2015 r. i zaliczone do kategorii dróg powiatowych (Dyr. PZD w Busku – Zdroju).
  9. Zapoznanie się z informacją Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju na temat wyników kwalifikacji wniosków dotyczących likwidacji barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się złożonych do 31.03.2021 r. (Dyr. PCPR w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. SOZ).
  10. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w Powiecie Buskim na lata 2021 – 2023 (Dyr. PCPR w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. SOZ).
  11. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2021 – 2025 (Dyr. PCPR w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. SOZ).
  12. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami w Powiecie Buskim na lata 2021-2030 (Dyr. PCPR w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. SOZ).
  13. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przyjęcia do realizacji „Programu Aktywności Lokalnej dla Powiatu Buskiego na lata 2021 – 2025” (Dyr. PCPR w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. SOZ).
  14. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Busku – Zdroju w sprawie wyrażenia zgody na zmianę przeznaczenia boiska sportowego (Dyr. ZSP w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. OR. Nacz. Wydz. EK).
  15. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju w sprawie wyrażenia zgody na zatrudnienie pracownika niepedagogicznego na zastępstwo (Dyr. SOSW w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. EK).
  16. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku – Zdroju w sprawie określenia minimalnych stawek czynszu z tytułu korzystania z siłowni (Dyr. PMOS w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. GKN, Nacz. Wydz. EK).
  17. Rozpatrzenie wniosku Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne korzystanie z siłowni PMOS (Dyr. PMOS w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. EK).
  18. Podjęcie uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie upoważnienia dyrektora jednostki oświatowej prowadzonej przez Powiat Buski do podejmowania czynności w zakresie współpracy z uczelnią wyższą (Nacz. Wydz. EK).
  19. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Buskiego do współpracy z Politechniką Świętokrzyską w Kielcach (Nacz. Wydz. EK).
  20. Zapoznanie się z informacją Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju o przychodach, kosztach oraz wyniku finansowym ZOZ narastająco za I kwartał 2021 roku (Dyr. ZOZ w Busku – Zdroju, Skarbnik Powiatu, Nacz. Wydz. SOZ).
  21. Zapoznanie się z pismem Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju kierowanym do Dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w związku z otrzymanym aneksem do umowy określającym ryczałt (Dyr. ZOZ w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. SOZ).
  22. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju przy ul. Bohaterów Warszawy 67 za 2020 rok oraz podziału wyniku finansowego za ten okres (Dyr. ZOZ w Busku – Zdroju, Skarbnik Powiatu, Nacz. Wydz. SOZ).  
  23. Przyjęcie Sprawozdania Starosty Buskiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Busku – Zdroju za rok 2020 (Nacz. Wydz. SOZ).
  24. Przyjęcie Sprawozdania z realizacji Programu Współpracy Powiatu Buskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2020 roku (Nacz. Wydz. SOZ).
  25. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie udzielenia dotacji celowej na dofinansowanie prac przy zabytku dla Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Jakuba Starszego w Szczaworyżu (Nacz. Wydz. SOZ).
  26. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie udzielenia dotacji celowej na dofinansowanie prac przy zabytku dla Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Jana Chrzciciela w Tuczępach (Nacz. Wydz. SOZ).
  27. Zapoznanie się z informacją Naczelnika Wydziału Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami w sprawie kosztów wykonania regulacji granic własności działek przylegających do pasa drogowego drogi powiatowej Nr 0027T Skadla – Bronina (Nacz. Wydz. GKN).
  28. Zapoznanie się z informacją Naczelnika Wydziału Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami w sprawie kosztów wykonania regulacji stanu prawnego pasa drogi powiatowej Nr 0029T Gnojno – Janowice Poduszowskie – Balice (Nacz. Wydz. GKN).
  29. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie w sprawie zwiększenia planu finansowego wydatków w roku bieżącym o środki otrzymane z odszkodowania (Skarbnik Powiatu).
  30. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie w sprawie dokonania przeniesienia środków finansowych w związku z zamiarem zakupu i wymianą zbiorników na olej opałowy (Skarbnik Powiatu).
  31. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju w sprawie zwiększenia limitu wydatków o środki otrzymane z ubezpieczenia w związku z likwidacją szkody (Skarbnik Powiatu).
  32. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zborowie w sprawie dokonania zmian w planie wydatków budżetowych na rok 2021 (Skarbnik Powiatu).
  33. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2020 rok (Skarbnik Powiatu).
  34. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego w 2021 roku (Skarbnik Powiatu).
  35. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przeniesień w wydatkach budżetu Powiatu Buskiego w 2021 roku (Skarbnik Powiatu).
  36. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zmiany uchwały nr XXIII/255/2021 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 11 lutego 2021 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Buskiego na lata 2021 - 2030 (Skarbnik Powiatu).
  37. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie ustalenia opłat za usunięcie i przechowywanie pojazdu usuniętego z dróg powiatu na parkingu strzeżonym oraz kosztów powstałych w wyniku wydania dyspozycji usunięcia a następnie odstąpienia od usunięcia pojazdu (Nacz. Wydz. KT).
  38. Sprawy różne.
  39. Zamknięcie posiedzenia.

 

Ad. 1                                                                                                                                            

Obradom Zarządu przewodniczył Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz, który powitał zebranych i o godzinie 900 otworzył 127 posiedzenie Zarządu Powiatu.

Ad. 2

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz oświadczył, iż zgodnie z listą obecności aktualnie w posiedzeniu uczestniczy 4 Członków Zarządu (Członek Zarządu Jerzy Kordos uczestniczył w posiedzeniu od godz. 920), co stanowi quorum pozwalające na podejmowanie prawomocnych uchwał i decyzji listy obecności Członków Zarządu oraz zaproszonych osób stanowią załączniki nr 1 i 2 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 3

Proponowany przez Przewodniczącego Zarządu porządek obrad Członkowie Zarządu przyjęli bez uwag w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 4

Protokół Nr 126/2021 z dnia 31 maja 2021 roku został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu bez uwag w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 5

Zgodnie z decyzją Zarządu Powiatu z dn. 13.05.2021 r. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Krzysztof Tułak zapoznał Zarząd Powiatu z aktualnym planem wydatków na bieżące utrzymanie dróg w 2021 roku.

Pismo Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Znak: PZD.S2.3110.26.2021 z dn. 27.05.2021 r. w w/w zakresie stanowi załącznik nr 3 do niniejszego protokołu.

 

Informacja w powyższym zakresie została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu do wiadomości.

Ad. 6

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Krzysztof Tułak zwrócił się do Zarządu Powiatu z wnioskiem Znak: PZD.S2.3110.24.2021 z dn. 20.05.2021 r. o zwrot środków w wysokości 1 706 zł, które zostały przekazane z ubezpieczenia jako odszkodowanie za uszkodzenie barier – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 4 do niniejszego protokołu.

 

Po przeanalizowaniu, Zarząd Powiatu przy pozytywnej rekomendacji Skarbnika Powiatu pozytywnie zaopiniował powyższy wniosek w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 7

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Krzysztof Tułak zwrócił się do Zarządu Powiatu z wnioskiem Znak: PZD.S2.3110.28.2021 z dn. 08.06.2021 r. w sprawie zwiększenia środków na wykonanie dokumentacji projektowej na zadania realizowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – Przebudowa/Budowa przejść dla pieszych – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 5 do niniejszego protokołu.

Dyrektor PZD w Busku – Zdroju poinformował, iż zgodnie z decyzją Zarządu Powiatu, zostało przeprowadzone rozpoznanie na wykonanie dokumentacji projektowej na n/w zadania pn.:

1)     Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Nr 0114T od drogi krajowej Nr 73 – Pacanów w m. Pacanów od km 1+420 do km 1+574 długości 154 m – 9 000 zł;

2)     Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Nr 0114T od drogi krajowej Nr 73 – Pacanów w m. Pacanów od km 1+574 do km 1+674 długości 100 m – 9 000 zł;

3)     Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Nr 0145T  Pacanów – Niegosławice – Chrzanów w m. Pacanów od km 0+000 do km 0+030 długości 30 m – 6 500 zł;

4)     Przebudowa przejść dla pieszych na skrzyżowaniu drogi powiatowej Nr 0145T Pacanów – Niegosławice – Chrzanów z drogą powiatową 0125T Biechów – Pacanów i drogą gminną – ul. Rynek w m. Pacanów od km 0+030 do km 0+170 długości 140 m – 6 500 zł;

5)     Przebudowa drogi powiatowej związana z budową przejść dla pieszych na skrzyżowaniu drogi powiatowej Nr 0145T Pacanów – Niegosławice – Chrzanów z drogą gminną – ul. Dr. Gałązki w m. Pacanów od km 0+170 do km 0+314 długości 144 m – 6 500 zł;

6)     Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Nr 0096T Stopnica – Gorysławice w m. Stopnica od km 0+000 do km 0+070 długości 70 m – 9 000 zł;

7)     Przebudowa drogi powiatowej związana z budową przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu drogi powiatowej Nr 0097T Solec – Zdrój – Zagórzany – Ostrowce z drogą gminną – ul. Kościelna w m. Solec – Zdrój – 9 000 zł;

8)     Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Nr 0132T Nowy Korczyn – Grotniki Duże w m. Nowy Korczyn od km 0+000 do km 0+148 długości 148 m – 9 000 zł;

9)     Przebudowa przejść dla pieszych na skrzyżowaniu drogi powiatowej Nr 0132T Nowy Korczyn – Grotniki Duże z ul. Stopnicką w m. Nowy Korczyn od km 0+148 do km 0+273 długości 125 m – 9 000 zł.

Ogólna wartość wyżej wymienionych zadań wynosi 73 500 zł.

 

Po przeanalizowaniu, Zarząd Powiatu pozytywnie zaopiniował powyższy wniosek w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Skarbnik Powiatu Artur Polniak poinformował, iż zgodnie z wnioskiem Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku - Zdrój środki zostały zabezpieczone w projekcie inicjatywy uchwałodawczej (zadania inwestycyjne roczne, w rozbiciu na poszczególne zadania), która będzie procedowana na najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Członek Zarządu Jerzy Kordos o godz. 920 dołączył do posiedzenia.

 

 

Ad. 8

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Krzysztof Tułak zwrócił się do Zarządu Powiatu z wnioskiem Znak: PZD-S3.52.55.2021 z dn. 09.06.2021 r. w sprawie regulacji stanu prawnego dróg, które zostały przejęte od Gminy Busko – Zdrój w 2015 r. i zaliczone do kategorii dróg powiatowych Uchwałą Nr XL/411/2014 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 26 września 2014 r. w sprawie zaliczenia dróg gminnych na terenie Gminy Busko – Zdrój do kategorii dróg powiatowych i ustalenia ich przebiegu na terenie Powiatu Buskiego – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 6 do niniejszego protokołu.

Dyrektor poinformował, iż w/w Uchwałą z dniem 1 stycznia 2015 roku zostało przejętych 13 odcinków dróg od Gminy Busko – Zdrój o łącznej długości 23,360 km i zaliczonych do kategorii dróg powiatowych. Nieuregulowany stan prawny stwarza trudności w zarządzaniu i gospodarowaniu pasem drogowym dróg powiatowych wymienionych w w/w Uchwale.

 

Po przeanalizowaniu, Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zawnioskował, aby Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju przekazał Naczelnikowi Wydziału GKN wszystkie numery ewidencyjne działek, które były przedmiotem przekazania wynikające z uchwał zarówno powiatowe jak i gminne.  Następnie, aby Naczelnik Wydziału GKN na kolejne posiedzenie Zarządu przekazał pełną informację czy są założone księgi wieczyste na działki, które Powiat przekazał Gminie i na działki gminne przekazane Powiatowi.

Po przekazaniu informacji Zarządowi Powiatu w powyższym zakresie w sytuacji, kiedy któraś z działek powiatowych nie ma księgi wieczystej Naczelnik Wydziału GKN zostanie zobowiązany do regulacji stanu prawnego i założenia księgi wieczystej, a w stosunku do działek gminnych takie czynności musi przeprowadzić Gmina, ponieważ w ewidencji widnieje jako właściciel. Następnie, należy wystąpić do Burmistrza Miasta i Gminy Busko – Zdrój z wnioskiem w sprawie przygotowania działek do notarialnego przekazania na rzecz Powiatu Buskiego.  

 

Po przeanalizowaniu, Zarząd Powiatu pozytywnie zaopiniował tryb i sposób załatwienia wniosku zaproponowany przez Przewodniczącego Zarządu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

W związku z zasygnalizowanym przez Dyrektora PZD w Busku – Zdroju podobnym problemem, który występuje w przypadku obwodnicy Buska – Zdroju Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zobowiązał Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju, aby wspólnie z Naczelnikiem Wydziału GKN ustalił, jaki na dzień dzisiejszy jest stan prawny w/w drogi.

 

 

Następnie, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Krzysztof Tułak poinformował Zarząd Powiatu, iż w dn. 08.06.2021 r. odbyło się otwarcie ofert na zadanie pn.: „Przebudowa i remont drogi powiatowej Nr 0098T Solec – Zdrój – Wełnin oraz drogi powiatowej Nr 0103T Stopnica – Solec – Zdrój – Zielonki – Ludwinów – Błotnowola w ramach projektu: „Zagospodarowanie terenu w obrębie pasa drogowego drogi powiatowej Nr 0098T Solec Zdrój – Wełnin na odcinku ul. Kościuszki pomiędzy ul. Partyzantów a ul. Krakowską w Solcu Zdroju wraz z terenem należącym do drogi powiatowej Nr 0103T Stopnica – Solec Zdrój – Zielonki – Ludwinów – Błotnowola w obrębie skrzyżowania ulic Krakowskiej i Kościuszki w ramach projektu partnerskiego pn. „Kompleksowa i wieloaspektowa rewitalizacja miejscowości Solec Zdrój”. Na w/w zadanie wpłynęła jedna oferta o wartości 262 202,91 zł, natomiast środki zabezpieczone w budżecie Powiatu na przedmiotowe zadanie wynoszą 157 025 zł.

Pismo Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Znak: PZD-S3.261.2.PN.1.2021 z dn. 10.06.2021 r. w/w sprawie stanowi załącznik nr 7 do niniejszego protokołu.

 

Po przeanalizowaniu, Zarząd Powiatu przy pozytywnej rekomendacji Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju podjął decyzję o unieważnieniu przetargu na powyższe zadanie i ponowne jego ogłoszenie.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

 

W związku z pytaniem Członka Zarządu Tomasza Mierzwy dotyczącym działań w zakresie realizacji zadania pn.: „Ochrona bioróżnorodności obszarów cennych przyrodniczo poprzez utworzenie edukacyjnej ścieżki rowerowej łączącej gminy uzdrowiskowe Busko – Zdrój i Solec – Zdrój” Zarząd Powiatu zobowiązał Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju do przedstawienia informacji na kolejne posiedzenie Zarządu w zakresie kosztów na w/w zadanie oraz w związku z pytaniami Skarbnika Powiatu do ustalenia formy realizacji zadania.

 

Wiceprzewodniczący Zarządu Stanisław Klimczak złożył podziękowanie dla Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju za wykonywane prace związane z koszeniem. W nawiązaniu do odbywającego się koszenia Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Krzysztof Tułak poinformował, iż na dzień dzisiejszy zgodnie z meldunkiem zaangażowanie kształtuje się na poziomie ok. 47%. 

 

Ad. 9

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju Aneta Chwalik zapoznała Zarząd Powiatu z wynikami kwalifikacji wniosków dotyczących likwidacji barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się złożonych do 31.03.2021 r. – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 8 do niniejszego protokołu.

Kwalifikacji wniosków dokonano w oparciu o Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz o Zarządzenie Nr 28/2020 Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju z dnia 28 grudnia 2020 roku w sprawie ustalenia zasad udzielania osobom niepełnosprawnym dofinansowania na likwidację barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się, ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osobom Niepełnosprawnym. Zadanie realizowane jest zgodnie z przyznanym limitem środków.

W trakcie prac Komisja rozpatrzyła łącznie 46 wniosków, w tym: 27 wniosków o dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych, 9 wniosków o dofinansowanie likwidacji barier technicznych i 10 wniosków o dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się.

Zgodnie z protokołem Nr 1/2021 z posiedzenia Komisji ds. rozpatrywania wniosków z terenu Powiatu Buskiego dot. dofinansowania likwidacji barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Dyrektor PCPR w Busku – Zdroju poinformowała, że Komisja pozytywnie rozpatrzyła 36 wniosków osób niepełnosprawnych ubiegających się o dofinansowanie do likwidacji barier, w tym: 21 wniosków dotyczących likwidacji barier architektonicznych, 8 wniosków dotyczących likwidacji barier technicznych oraz 7 wniosków dotyczących likwidacji barier w komunikowaniu się.

Na listę podstawową Komisja zakwalifikowała 30 wniosków, w tym: 15 wniosków dotyczących likwidacji barier architektonicznych, 8 wniosków dotyczących likwidacji barier technicznych i 7 wniosków dotyczących likwidacji barier w komunikowaniu się, natomiast na listę rezerwową Komisja zakwalifikowała 6 wniosków na likwidację barier architektonicznych.

Negatywnie Komisja rozpatrzyła 5 wniosków, w tym 1 wniosek dotyczący likwidacji barier architektonicznych, 1 wniosek dotyczący barier technicznych i 3 wnioski dotyczące likwidacji barier w komunikowaniu się. Powodem negatywnego rozpatrzenia wniosków jest brak odpowiednich dysfunkcji uprawniających do otrzymania dofinansowania w ramach likwidacji barier. Ze względów formalnych odrzucono 5 wniosków dotyczących likwidacji barier architektonicznych.

 

W związku z pytaniem Członka Zarządu Tomasza Mierzwy Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju przekazała informację dotyczącą ilości złożonych wniosków z podziałem na poszczególne Gminy Powiatu Buskiego.

 

Informacja w powyższym zakresie została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu do wiadomości.

 

Ad. 10

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju Aneta Chwalik zapoznała Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w Powiecie Buskim na lata 2021 – 2023 – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 9 do niniejszego protokołu.

 

Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach nie zgłosił żadnych uwag do powyższego projektu inicjatywy uchwałodawczej pozytywnie go rekomendując.

 

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu,
a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 11

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju Aneta Chwalik zapoznała Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2021 – 2025 – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 10 do niniejszego protokołu.

 

Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach nie zgłosił żadnych uwag do powyższego projektu inicjatywy uchwałodawczej pozytywnie go rekomendując.

 

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu,
a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 12

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju Aneta Chwalik zapoznała Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami w Powiecie Buskim na lata 2021-2030 – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 11 do niniejszego protokołu.

 

Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach nie zgłosił żadnych uwag do powyższego projektu inicjatywy uchwałodawczej pozytywnie go rekomendując.

 

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu,
a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 13

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju Aneta Chwalik zapoznała Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przyjęcia do realizacji „Programu Aktywności Lokalnej dla Powiatu Buskiego na lata 2021 – 2025” – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 12 do niniejszego protokołu.

 

Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach nie zgłosił żadnych uwag do powyższego projektu inicjatywy uchwałodawczej pozytywnie go rekomendując.

 

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu,
a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

 

Ad. 14

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Busku – Zdroju Andrzej Bilewski zwrócił się do Zarządu Powiatu z wnioskiem Znak: ZSP.071.7.17.2021 z dn. 27.05.2021 r. w sprawie wyrażenia zgody na zmianę przeznaczenia niewykorzystywanego boiska sportowego na parking szkolny – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 13 do niniejszego protokołu.

Po zmianie przeznaczenia remontowanych budynków przy ulicy Bocznej, zwiększą się potrzeby parkingowe. Nowo zaprojektowany parking po stronie zachodniej budynku Szkoły będzie miał mniejszą ilość miejsc parkingowych.

Dyrektor ZSP w Busku – Zdroju zwrócił również uwagę na kwestię ogrodzenia, które podczas wykonywanych prac przy ul. Bocznej zostało z dwóch stron zniszczone. Dyrektor zwrócił się z pytaniem czy ogrodzenie ma zostać odbudowane z tych dwóch stron czy całkiem zlikwidowane? Ponadto, w celu utworzenia parkingu szkolnego wskazane jest zlikwidowanie istniejących urządzeń sportowych.

 

Po analizie, Zarząd Powiatu wyraził zgodę na czasowe (do trzech lat) przekształcenie dotychczasowego boiska sportowego na parking oraz wyraził zgodę na demontaż wszystkich elementów, które są zbędne. Dyrektor ZSP w Busku – Zdroju zobowiązany został do ustalenia z Wykonawcą wprowadzenie nowych elementów, które poprawią estetykę i funkcjonowanie nowo utworzonego parkingu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

W związku z pytaniem Wiceprzewodniczącego Zarządu Stanisława Klimczaka Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Busku – Zdroju przekazał informacje dotyczące funkcjonowania szkoły po zniesieniu obostrzeń.

 

Ad. 15

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju Waldemar Wójcik zwrócił się do Zarządu Powiatu z wnioskiem Znak: SOSW.1124.7.2021K z dn. 27.05.2021 r. w sprawie wyrażenia zgody na zatrudnienie pracownika na zastępstwo za nieobecnego Kierownika gospodarczego – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 14 do niniejszego protokołu.

Dyrektor SOS-W dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju poinformował, iż wniosek podyktowany jest koniecznością prawidłowego funkcjonowania Ośrodka. W związku z dotychczasową nieobecnością Kierownika gospodarczego prace, które można było odłożyć przesunięto na termin późniejszy. Budynek Ośrodka i jego otoczenie wymaga stałego nadzoru i wykonywania bieżących prac konserwacyjnych w celu zapewnienia standardów p.poż i bhp. Ponadto, Dyrektor SOS-W dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju poinformował, że zatrudnienie na zastępstwo Kierownika gospodarczego, a w dalszej perspektywie zatrudnienie na czas określony nie spowoduje wzrostu zatrudnienia, ponieważ przewidziane jest odejście innych pracowników na emerytury, a na ich miejsce nie będą zatrudniani inni pracownicy.

Po przeanalizowaniu, Zarząd Powiatu przy pozytywnej rekomendacji Naczelnika Wydziału EK pozytywnie zaopiniował powyższy wniosek w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 16

Dyrektor Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku – Zdroju Grzegorz Wojciechowski zwrócił się do Zarządu Powiatu z wnioskiem o odrębne ustalenie stawki czynszu netto za korzystanie z siłowni w minimalnej wysokości 30 zł netto za miesiąc od osoby – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 15 do niniejszego protokołu.

 

Naczelnik Wydziału EK Renata Krzemień poinformowała, iż po uaktualnieniu uchwały w sprawie określenia minimalnych stawek czynszu z tytułu najmu i dzierżawy nieruchomości stanowiących własność Powiatu Buskiego została określona jedna stawka za korzystanie z siłowni i sauny w wysokości 15 zł za godzinę, co powoduje znaczny wzrost w porównaniu do stawki wcześniej obowiązującej. Ustalona stawka jest pobierana za starą siłownię i nie jest adekwatna do jej wyposażenia, które jest przestarzałe oraz w pomieszczeniu siłowni, które ma niewielki metraż brak jest klimatyzacji.

 

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Następnie, Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Wydziale GKN Anna Majkowska poinformowała, że w związku z wnioskiem Dyrektora PMOS w Busku – Zdroju oraz wcześniejszymi wnioskami Dyrektora Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych oraz Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego został przygotowany projekt uchwały zmieniający uchwałę w sprawie określenia minimalnych stawek czynszu z tytułu najmu i dzierżawy nieruchomości stanowiących własność Powiatu Buskiego.

Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Wydziale GKN przedstawiła projekt uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju zmieniający uchwałę w sprawie określenia minimalnych stawek czynszu z tytułu najmu i dzierżawy nieruchomości stanowiących własność Powiatu Buskiego.

 

Po analizie, powyższa uchwała została pozytywnie zaopiniowana przez Członków Zarządu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Uchwała Nr 532/2021 Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 14 czerwca 2021 roku
zmieniająca uchwałę w sprawie określenia minimalnych stawek czynszu z tytułu najmu i dzierżawy nieruchomości stanowiących własność Powiatu Buskiego stanowi załącznik nr 16 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 17

Dyrektor Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku – Zdroju Grzegorz Wojciechowski oraz Naczelnik Wydziału EK Renata Krzemień zapoznali Zarząd Powiatu z wnioskiem Prezydium Regionu Kielce Centrum IPA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne korzystanie z siłowni PMOS – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 17 do niniejszego protokołu.

Dyrektor PMOS poinformował, iż ze względu na obłożenie siłowni (uczniowie szkół, kluby sportowe zrzeszające się przy PMOS, osoby indywidualne) oraz panujące obostrzenia brak jest możliwości udostępnienia siłowni dla kolejnej grupy (ok. 20 osób).

 

Po przeanalizowaniu, ze względu na brak możliwości organizacyjnych oraz panujące obostrzenia oraz przy negatywnej rekomendacji Dyrektora PMOS w Busku – Zdroju i Naczelnika Wydziału EK Zarząd Powiatu negatywnie zaopiniował powyższy wniosek w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

 

 

Ad. 18

Naczelnik Wydziału EK Renata Krzemień przedstawiła projekt uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie upoważnienia dyrektora jednostki oświatowej prowadzonej przez Powiat Buski do podejmowania czynności w zakresie współpracy z uczelnią wyższą.

 

Po analizie, powyższa uchwała została pozytywnie zaopiniowana przez Członków Zarządu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Uchwała Nr 533/2021 Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 14 czerwca 2021 roku w sprawie upoważnienia dyrektora jednostki oświatowej prowadzonej przez Powiat Buski do podejmowania czynności w zakresie współpracy z uczelnią wyższą stanowi załącznik nr 18 do niniejszego protokołu.

Ad. 19

Naczelnik Wydziału EK Renata Krzemień zapoznała Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Buskiego do współpracy z Politechniką Świętokrzyską w Kielcach – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 19 do niniejszego protokołu.

 

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu,
a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ponadto, Naczelnik Wydziału EK Renata Krzemień zwróciła się do Zarządu Powiatu o podjęcie decyzji w sprawie zatwierdzenia oferty na realizację zadania publicznego w ramach tzw. „małych grantów”.

Buska Lokalna Grupa Działania „Słoneczny Lider” złożyła ofertę z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego na realizację zadania publicznego pn. „Promocja kultury ludowej poprzez organizację cyklu warsztatów artystycznych” – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 20 do niniejszego protokołu.

Stowarzyszenie wnioskuje o udzielenie dotacji w kwocie 3 000 zł.

 

Po przeanalizowaniu, Zarząd Powiatu postanowił zabezpieczyć dla Buskiej Lokalnej Grupy Działania „Słoneczny Lider” środki finansowe w kwocie 3 000 zł z przeznaczeniem na realizację przedmiotowego zadania z zastrzeżeniem, aby ofertą zostali objęci nie tylko mieszkańcy Gminy Busko – Zdrój, ale wszyscy chętni z terenu Powiatu Buskiego.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

 

 

 

Ad. 20

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju Grzegorz Lasak zapoznał Zarząd Powiatu z informacją o przychodach, kosztach oraz wyniku finansowym ZOZ narastająco za I kwartał 2021 roku – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 21 do niniejszego protokołu.

Dyrektor ZOZ w Busku – Zdroju omawiając powyższą informację, zwrócił uwagę, iż I kwartał każdego roku jest trudny, co wynika m.in. z zatowarowania Szpitala w leki, materiały opatrunkowe. Porównując I kwartał roku ubiegłego do I kwartału 2021 r. jest niewielka różnica. Niemniej jednak pojawiają się niepokojące symptomy, które są bardzo niekorzystne i niebezpieczne dla finansów szpitali o czym Dyrektor ZOZ w Busku – Zdroju poinformował w piśmie Ministerstwo Zdrowia, Wojewodę Świętokrzyskiego oraz Narodowy Fundusz Zdrowia. W w/w piśmie Dyrektor zwraca uwagę na czynniki, które spowodują masowe zadłużenia szpitali przez najbliższe miesiące m.in.: przyporządkowane ryczałty od lipca do końca roku na poziomie 2019 roku, bez uwzględnienia drastycznych podwyżek w roku ubiegłym i utrzymujących się podwyżek (średnio 45%) leków, materiałów opatrunkowych; wzrost wynagrodzeń; wzrost stawki godzinowej lekarzy kontraktowych.

 

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zwrócił również uwagę, iż pierwsze miesiące bieżącego roku to działania covidowe Szpitala wynikające z decyzji Wojewody.

Ponadto, Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz poinformował, że ukazał się dokument przygotowany przez Komisję powołaną przez Ministra Zdrowia pn.: Założenia reformy podmiotów leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne stanowiący podstawę przygotowania projektu ustawy reformującej sektor szpitalnictwa.

 

Informacja w powyższym zakresie została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu do wiadomości.

Ad. 21

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju Grzegorz Lasak zapoznał Zarząd Powiatu z pismem Znak: ZOZ/LL/153/BD/2021 z dn. 07.06.2021 r. skierowanym do Dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach w związku z otrzymanym aneksem do umowy określającym ryczałt na kwotę 16 645 293,12 zł – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 22 do niniejszego protokołu.

Dyrektor ZOZ w Busku – Zdroju poinformował, że zaproponowana kwota ryczałtu, a także inne środki finansowe tzw. pozaryczałtowe, nie pokryją kosztów bieżącej działalności Szpitala, co doprowadzi do wygenerowania na koniec 2021 roku straty finansowej, jak również do wzrostu kwoty zobowiązań wymagalnych. Zaproponowana kwota ryczałtu na okres 01.07.–31.12.2021 r. w korelacji z widoczną tendencją wzrostu ilości hospitalizowanych pacjentów, głównie w oddziałach zabiegowych chirurgicznym ogólnym oraz chirurgii urazowo – ortopedycznej, wymaga korekty o co najmniej 1 000 000,00 zł tzn. do kwoty 17 645 293,12 zł.

Pierwsze półrocze b.r. – trzecia fala pandemii i związane z tym przekwalifikowanie oddziałów szpitalnych w „covidowe” w rzeczywistości zatrzymało przepływ pacjentów z innymi chorobami, co w chwili obecnej przejawia się znaczącym wzrostem liczby leczonych pacjentów. Za zwiększeniem kwoty ryczałtu o 1 000 000,00 zł przemawia także fakt, iż początek b.r. to także ustawowy wzrost podstawy wynagrodzenia, znaczący wzrost cen za leki, materiały opatrunkowe, środki jednorazowego użytku. Wzrost kosztów funkcjonowania Szpitala to także rozstrzygnięcia konkursów na zatrudnienie kadry medycznej na zasadach umów cywilno – prawnych (kontrakty) i związane z tym wyższe stawki za godzinę pracy m.in. lekarzy anestezjologów. Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju Grzegorz Lasak zwrócił również uwagę na zjawisko związane z masowym występowaniem firm, które zawarły ze Szpitalem umowy w wyniku rozstrzygnięć postępowań przetargowych. Dostawcy powołując się na ustawę Prawo zamówień publicznych, żądają od Szpitala zapłaty za dostarczane produkty wyższej kwoty, niż wynika to z ofert złożonych w postępowaniu przetargowym. Żądania te firmy uzasadniają wzrostem cen na rynku europejskim i światowym. Sytuacja ta powoduje konieczność ponownego ogłaszania postępowań przetargowych, lecz oferowane ceny produktów w złożonych ofertach są jeszcze wyższe od tych, o które wnioskowały firmy.

Dyrektor ZOZ w Busku – Zdroju zwrócił uwagę na całodobową dostępność Szpitala dla pacjentów, co generuje konkretne, wysokie koszty.

 

Ponadto, Dyrektor ZOZ w Busku – Zdroju poinformował, iż jako argument za podwyższeniem wartości ryczałtu podjął działania zmierzające do zwiększenia liczby łóżek na Oddziale Chorób Zakaźnych z 19 na 44 zwiększając tym samym potencjał Szpitala.

Dyrektor zwrócił również uwagę, iż zwiększanie ryczałtu w trakcie roku np. nie od lipca a od miesiąca października, powoduje brak możliwości w szpitalu powiatowym wykazania w procedurach tego dodanego ryczałtu.

 

Informacja w powyższym zakresie została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu do wiadomości.

Ad. 22

Skarbnik Powiatu Artur Polniak przed omówieniem projektu inicjatywy uchwałodawczej zapoznał Zarząd Powiatu ze Sprawozdaniem Niezależnego Biegłego Rewidenta z badania rocznego sprawozdania finansowego, które stanowi załącznik do inicjatywy. Opinia Biegłego Rewidenta jest opinią pozytywną. W jednym puncie Sprawozdania Biegły Rewident zwraca uwagę na to, na co zwraca uwagę co kwartał Skarbnik Powiatu, aby analizować zobowiązania, należności, wielkość środków, a w szczególności zobowiązania wymagalne. Ponadto, Skarbnik Powiatu omawiając powyższe Sprawozdanie zaznaczył, iż trudno przewidzieć jak będzie kształtowała się sytuacja na rynku oraz jak będą następowały przemiany w służbie zdrowia.

 

Następnie, Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju przy ul. Bohaterów Warszawy 67 za 2020 rok oraz podziału wyniku finansowego za ten okres – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 23 do niniejszego protokołu.

 

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu,
a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

 

Ponadto, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju Grzegorz Lasak zwrócił się do Zarządu Powiatu z wnioskiem w sprawie wyrażenia zgody na zamknięcie z dniem 1 lipca br. Punktu Szczepień Powszechnych zlokalizowanego w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Busku – Zdroju przy ul. Kusocińskiego 3 w Busku – Zdroju argumentując, iż ze względu na ograniczoną ilość osób chętnych, przeprowadzanie szczepień w pełni zostanie zabezpieczone w punktach prowadzonych przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju oraz w 16 punktach prowadzonych na terenie Powiatu.

 

Po analizie, Zarząd Powiatu pozytywnie odniósł się do wniosku Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju.

 

Ad. 23

Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach zapoznał Zarząd Powiatu ze Sprawozdaniem Starosty Buskiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Busku – Zdroju za rok 2020 – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 24 do niniejszego protokołu.

 

Po analizie, powyższe Sprawozdanie zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższe Sprawozdanie należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 24

Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach zapoznał Zarząd Powiatu ze Sprawozdaniem z realizacji Programu Współpracy Powiatu Buskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2020 roku – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 25 do niniejszego protokołu.

 

Po analizie, powyższe Sprawozdanie zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższe Sprawozdanie należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

  

Ad. 25

Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach zapoznał Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie udzielenia dotacji celowej na dofinansowanie prac przy zabytku dla Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Jakuba Starszego w Szczaworyżu – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 26 do niniejszego protokołu.

 

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu,
a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 26

Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach zapoznał Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie udzielenia dotacji celowej na dofinansowanie prac przy zabytku dla Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Jana Chrzciciela w Tuczępach – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 27 do niniejszego protokołu.

 

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu,
a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

 

Ponadto, Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach przedstawił projekt uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie powołania komisji konkursowej w celu opiniowania złożonych ofert na powierzenie organizacjom pozarządowym i innym uprawnionym podmiotom, realizacji zadania z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej pod nazwą: prowadzenie placówek opiekuńczo – wychowawczych całodobowych, socjalizacyjnych na terenie powiatu buskiego w okresie od 1 lipca 2021 r. do 31.12.2021 r.

 

Po analizie, powyższa uchwała została pozytywnie zaopiniowana przez Członków Zarządu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Uchwała Nr 534/2021 Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 14 czerwca 2021 roku
w sprawie powołania komisji konkursowej w celu opiniowania złożonych ofert na powierzenie organizacjom pozarządowym i innym uprawnionym podmiotom, realizacji zadania z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej pod nazwą: prowadzenie placówek opiekuńczo – wychowawczych całodobowych, socjalizacyjnych na terenie powiatu buskiego w okresie od 1 lipca 2021 r. do 31.12.2021 r. stanowi załącznik nr 28 do niniejszego protokołu.

 

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz poinformował Członków Zarządu, iż polecił Naczelnikowi Wydziału SOZ oraz Dyrektorowi PCPR w Busku – Zdroju, aby przed zaangażowaniem środków finansowych w przeniesienie Placówki z Winiar do Kostek rozeznali możliwość rozszerzenia działalności Placówki w Winiarach poprzez utworzenie drugiej, alternatywnej placówki pod kątem przyjęć całych rodzin (rodzeństw).

 

 

 

Ad. 27

W odpowiedzi na wyciąg z protokołu Nr 124/2021 z posiedzenia Zarządu Powiatu z dn. 13 maja 2021 r. w związku z pismami Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju z dn. 20.04.2021 r. Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Wydziale GKN Anna Majkowska zapoznała Zarząd Powiatu z informacją w sprawie kosztów wykonania regulacji granic własności działek przylegających do pasa drogowego drogi powiatowej Nr 0027T Skadla – Bronina w miejscowości Skadla gm. Gnojno – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 29 do niniejszego protokołu.

Szacowany koszt wykonania przedmiotowej regulacji (działki nr 247/2) wynosi 24 354 zł brutto. Jest to kwota za opracowanie dokumentacji geodezyjnej do regulacji stanu prawnego na całym odcinku drogi tj. ok. 1,4 km drogi.

Kwota 24 354 zł brutto zawiera:

- wykonanie podziału działki nr 247/2 o pow. 0,4468 ha, położonej w obrębie m. Skadla stanowiącej własność Skarbu Państwa – Starosty Buskiego, poprzez wydzielenie części znajdującej się poza ciągiem drogi powiatowej Nr 0027T (ok. 200 m). Przebieg drogi powiatowej Nr 0027T został zatwierdzony Uchwałą Rady Powiatu w Busku – Zdroju Nr XXI/205/2012 z dn. 28.09.2012 r.;

- ustalenie przebiegu granic działek ewidencyjnych stanowiących linię graniczną pasa drogowego tj. działki nr 247/2 oraz dokonanie pomiaru granic faktycznego przebiegu pasa drogowego, w celu ustalenia zajętości przez drogę.

            W odniesieniu do pisma złożonego przez Wnioskodawcę, który jest właścicielem czterech działek położonych w obrębie m. Skadla, Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Wydziale GKN poinformowała, że dwie z nich są już uregulowane, jedna z działek leży po drugiej stronie drogi wojewódzkiej DW-765 i nie leży w ciągu żadnej drogi powiatowej, więc jedna działka podlegałaby regulacji. Ustalenie przebiegu granic dz. 247/2 (droga) do wysokości działki Wnioskodawcy dotyczyłoby ok. 0,6 km drogi (w tym wydzielenie ok. 200 m drogi nieleżącej w ciągu drogi powiatowej Nr 0027T). Mając na uwadze, miejsce zamieszkania Wnioskodawcy (adres wskazany we wniosku), regulacja granic na odcinku ok. 0,6 km dotyczyłaby dwóch stron drogi do wysokości działek wskazanych w przedstawionej informacji Wydziału GKN.

W wyżej opisanym przypadku szacowany koszt wykonania regulacji wyniósłby 10 455 zł brutto.

Natomiast, gdyby przyjąć do opracowania tylko działki będące własnością Wnioskodawcy oraz działki wynikające z jego miejsca zamieszkania (wskazanego we wniosku adresu) i których granice nie są uregulowane to koszt regulacji 3 działek, w wyniku, której powstanie 6 działek wyniósłby 5 043 zł brutto.

 

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zwrócił się do Skarbnika Powiatu z pytaniem o zabezpieczenie środków w budżecie Powiatu na realizację przedmiotowej regulacji.

Skarbnik Powiatu udzielając odpowiedzi poinformował, iż zabezpieczenie środków na w/w zadanie będzie wiązało się z ograniczeniem wydatków bieżących Starostwa.

 

Po przeanalizowaniu powyższej informacji, Zarząd Powiatu przy pozytywnej rekomendacji Kierownika Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Wydziale GKN, podjął decyzję o regulacji stanu prawnego, którego szacowany koszt wynosi 10 455 zł w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.  

Członek Zarządu Wiesław Marzec był nieobecny podczas głosowania.

 

 

 

Ad. 28

W odpowiedzi na wyciąg z protokołu Nr 125/2021 z posiedzenia Zarządu Powiatu z dn. 21 maja 2021 r. w związku z wnioskiem Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Znak: PZD-S3.52.52.2021 z dn. 17.05.2021 r. Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Wydziale GKN Anna Majkowska zapoznała Zarząd Powiatu z informacją w sprawie kosztów wykonania regulacji stanu prawnego pasa drogi powiatowej Nr 0029T Gnojno – Janowice Poduszowskie – Balice – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 30 do niniejszego protokołu.

Szacowany koszt wykonania przedmiotowej regulacji tj. wyznaczenie punktów granicznych/ wznowienie znaków granicznych/ustalenie przebiegu granic działki 736/2 oraz opracowanie dokumentacji geodezyjno-prawnej do regulacji stanu prawnego nieruchomości zajętych pod część drogi powiatowej Nr 0029T wynosi 18 450 zł brutto.

 

Po przeanalizowaniu, Zarząd Powiatu podjął decyzję o wykonaniu regulacji stanu prawnego pasa drogi powiatowej Nr 0029T Gnojno – Janowice Poduszowskie – Balice w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Członek Zarządu Wiesław Marzec był nieobecny podczas głosowania.

 

Ad. 29

Skarbnik Powiatu Artur Polniakzapoznał Zarząd Powiatu z wnioskiem Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie Znak: DPS.II.311.9.2021 z dn. 11.05.2021 r. w sprawie zwiększenia planu finansowego wydatków w roku bieżącym o środki otrzymane z odszkodowania w wysokości 696,50 zł – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 31 do niniejszego protokołu.

 

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Członek Zarządu Wiesław Marzec był nieobecny podczas głosowania.

 

Ad. 30

Skarbnik Powiatu Artur Polniakzapoznał Zarząd Powiatu z wnioskiem Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie Znak: DPS.II.311.10.2021 z dn. 25.05.2021 r. w sprawie dokonania przeniesienia środków finansowych w wysokości 3 499,40 zł w związku z zamiarem zakupu i wymianą zbiorników na olej opałowy – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 32 do niniejszego protokołu.

 

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Członek Zarządu Wiesław Marzec był nieobecny podczas głosowania.

 

Ad. 31

Skarbnik Powiatu Artur Polniakzapoznał Zarząd Powiatu z wnioskiem Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju Znak: PCPR.ZAF.3020.26.2021 z dn. 20.05.2021 r. w sprawie zwiększenia limitu wydatków o środki otrzymane z ubezpieczenia w związku z likwidacją szkody – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 33 do niniejszego protokołu.

 

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Członek Zarządu Wiesław Marzec był nieobecny podczas głosowania.

Ad. 32

Skarbnik Powiatu Artur Polniakzapoznał Zarząd Powiatu z wnioskiem Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zborowie Znak: DPS-3110/35/2021 z dn. 14.05.2021 r. w sprawie dokonania zmian w planie wydatków budżetowych na rok 2021 – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 34 do niniejszego protokołu.

 

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Członek Zarządu Wiesław Marzec był nieobecny podczas głosowania.

 

Ad. 33

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2020 rok – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 35 do niniejszego protokołu.

 

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu,
a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 34

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego w 2021 roku – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 36 do niniejszego protokołu.

 

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu,
a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 35

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przeniesień w wydatkach budżetu Powiatu Buskiego w 2021 roku – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 37 do niniejszego protokołu.

 

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu,
a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 36

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zmiany uchwały nr XXIII/255/2021 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 11 lutego 2021 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Buskiego na lata 2021 – 2030 – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 38 do niniejszego protokołu.

 

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu,
a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 37

Inspektor w Wydziale KT Kamil Stępień zapoznał Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie ustalenia opłat za usunięcie i przechowywanie pojazdu usuniętego z dróg powiatu na parkingu strzeżonym oraz kosztów powstałych w wyniku wydania dyspozycji usunięcia a następnie odstąpienia od usunięcia pojazdu – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 39 do niniejszego protokołu.

 

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu,
a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 38

W sprawach różnych:

 

1.     Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zapoznał Członków Zarządu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie odwołania Radnego ze składu osobowego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu w Busku - Zdroju – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 40 do niniejszego protokołu.

 

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

2.     Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zapoznał Członków Zarządu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie podjęcia współpracy z Gminą Busko – Zdrój, Gminą Solec – Zdrój, Gminą Kazimierza Wielka, Powiatem Kazimierskim, Gminą Pińczów celem współdziałania w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji Świętokrzyskie Uzdrowiska oraz opracowania Strategii Rozwoju Obszaru Strategicznej Interwencji Świętokrzyskie Uzdrowiska – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 41 do niniejszego protokołu.

 

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

3.     Sekretarz Powiatu Jerzy Służalski zapoznał Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Powiatu Buskiego – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 42 do niniejszego protokołu.

 

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

4.     Zarząd Powiatu zapoznał się z wnioskiem Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 11 czerwca 2021 roku w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu w Busku – Zdroju oraz z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 43 do niniejszego protokołu.

 

Decyzją Członków Zarządu, powyższy projekt uchwały należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

 

5.     Zarząd Powiatu zapoznał się z pismem Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Znak: PZD-S3.0813.2.2021 z dn. 11.06.2021 r. dotyczącym projektu uchwały Rady Miejskiej w Busku - Zdroju, która zostanie przedłożona na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Busku – Zdroju w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia Gminy Busko – Zdrój z Gminą Solec – Zdrój oraz Powiatem Buskim – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 44 do niniejszego protokołu.

 

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z dzisiejszego posiedzenia Zarządu Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju został zobowiązany do przedstawienia informacji w powyższym zakresie.

Ad. 39

Po zrealizowaniu porządku obrad Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz podziękował obecnym za udział i o godzinie 1155 zamknął posiedzenie Zarządu Powiatu.

 

 

 

Protokół sporządziła:

Wioleta Waga

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Biuro Obsługi Rady i Zarządu
Data utworzenia:2021-06-29
Data publikacji:2021-06-29
Osoba sporządzająca dokument:Wioleta Waga
Osoba wprowadzająca dokument:Mateusz Olszewski
Liczba odwiedzin:797

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2021-06-30 08:25:34Mateusz OlszewskiDodano skan protokołuProtokół Nr 127/2021 z posiedzenia Zarządu Powiatu