Protokół Nr 161/2022 z posiedzenia Zarządu Powiatu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 marca 2022

Protokół Nr 161/2022 z posiedzenia Zarządu Powiatu z dnia 9 marca 2022 r.  [ PDF ]

Znak: BR.0022.2.161.2022

Protokół Nr 161/2022
z posiedzenia Zarządu Powiatu
z dnia 9 marca 2022 roku

W posiedzeniu Zarządu udział wzięli:

  1. Jerzy Kolarz
  2. Stanisław Klimczak
  3. Jerzy Kordos
  4. Wiesław Marzec
  5. Tomasz Mierzwa

oraz

  • Aneta Chwalik – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju
  • Renata Szymańska – Gałązka – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie
  • Jolanta Kałucka – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zborowie
  • Grzegorz Lasak – Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju
  • Jolanta Kamińska - Główny Księgowy w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju
  • Artur Polniak – Skarbnik Powiatu
  • Jolanta Mrugała – Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Busku – Zdroju
  • Ewelina Kowalik – Sanecka – Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piasku Wielkim przy Caritas Diecezji Kieleckiej
  • Renata Krzemień – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej
  • Sławomir Dalach – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Obrony Cywilnej

 

Proponowany porządek posiedzenia:

  1. Otwarcie posiedzenia.
  2. Stwierdzenie quorum.
  3. Przyjęcie porządku posiedzenia.
  4. Przyjęcie protokołu z ostatniego posiedzenia.
  5. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zborowie w sprawie zatwierdzenia propozycji zmian do miesięcznych opłat za pobyt w lokalach aktywizujących od 01.04.2022 r. (Dyr. PCPR w Busku – Zdroju, Dyr. DPS w Zborowie, Nacz. Wydz. SOZ).
  6. Przyjęcie Sprawozdania z działalności rehabilitacyjnej i wykorzystania środków finansowych Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie za 2021 rok (Dyr. PCPR w Busku - Zdroju, Dyr. DPS w Gnojnie, Kier. WTZ przy DPS
    w Gnojnie, Skarbnik Powiatu, Nacz. Wydz. SOZ).
  7. Przyjęcie Sprawozdania z działalności rehabilitacyjnej i wykorzystania środków finansowych Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Busku – Zdroju za 2021 rok (Dyr. PCPR w Busku – Zdroju, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego TPD w Busku - Zdroju, Kier. WTZ przy TPD w Busku - Zdroju, Skarbnik Powiatu, Nacz. Wydz. SOZ).
  8. Przyjęcie Sprawozdania z działalności rehabilitacyjnej i wykorzystania środków finansowych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piasku Wielkim przy Caritas Diecezji Kieleckiej za 2021 rok (Dyr. PCPR w Busku - Zdroju, Kier. WTZ w Piasku Wielkim, Skarbnik Powiatu, Nacz. Wydz. SOZ).
  9. Przyjęcie Sprawozdania rocznego z wykonania planu finansowego za 2021 rok Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju (Dyr. ZOZ w Busku – Zdroju, Skarbnik Powiatu, Nacz. Wydz. SOZ).
  10. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Pacanów w zakresie pomocy społecznej z przeznaczeniem na realizację zadania związanego z dostarczeniem żywności dla rodzin i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (Nacz. Wydz. SOZ).
  11. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju w sprawie zatwierdzenia wysokości stypendium za wyniki w nauce (Nacz. Wydz. EK).
  12. Przyjęcie autopoprawki do inicjatywy uchwałodawczej w sprawie utworzenia Szkoły Podstawowej Specjalnej dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju (Nacz. Wydz. EK).
  13. Przyjęcie autopoprawki do inicjatywy uchwałodawczej w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Świętokrzyskiemu na realizację zadań z zakresu kultury (Nacz. Wydz. EK).
  14. Przyjęcie autopoprawki do inicjatywy uchwałodawczej w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Busko – Zdrój na realizację zadań z zakresu kultury i kultury fizycznej (Nacz. Wydz. EK).
  15. Przyjęcie autopoprawki do inicjatywy uchwałodawczej w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Solec - Zdrój na realizację zadania z zakresu kultury (Nacz. Wydz. EK).
  16. Przyjęcie autopoprawki do inicjatywy uchwałodawczej w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Nowy Korczyn na realizację zadań z zakresu kultury (Nacz. Wydz. EK).
  17. Przyjęcie Sprawozdania z działalności Społecznej Straży Rybackiej w Powiecie Buskim oraz w Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Kielcach za 2021 rok (Nacz. Wydz. RLO).
  18. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie przeniesień środków finansowych pomiędzy rozdziałami klasyfikacji budżetowej (Skarbnik Powiatu).
  19. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego w 2022 roku (Skarbnik Powiatu).
  20. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przeniesień w wydatkach budżetu Powiatu Buskiego w 2022 roku (Skarbnik Powiatu).
  21. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zmiany uchwały nr XXXII/345/2022 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 21 stycznia 2022 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Buskiego na lata 2022 – 2030 (Skarbnik Powiatu).
  22. Przyjęcie autopoprawki do inicjatywy uchwałodawczej w sprawie określenia zadań oraz podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przypadających według algorytmu w 2022 roku na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Buskim (Skarbnik Powiatu).
  23. Sprawy różne.
  24. Zamknięcie posiedzenia.

 

 

Ad. 1

Obradom Zarządu przewodniczył Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz, który powitał zebranych i o godzinie 800 otworzył 161 posiedzenie Zarządu Powiatu.

Ad. 2

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz oświadczył, iż zgodnie z listą obecności aktualnie
w posiedzeniu uczestniczy 5 Członków Zarządu, co stanowi quorum pozwalające na podejmowanie prawomocnych uchwał i decyzji listy obecności Członków Zarządu oraz zaproszonych osób stanowią załączniki nr 1 i 2 do niniejszego protokołu.

Ad. 3

Proponowany przez Przewodniczącego Zarządu porządek obrad Członkowie Zarządu przyjęli bez uwag w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Ad. 4

Protokół Nr 160/2022 z dnia 3 marca 2022 roku został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu bez uwag w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 5

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zborowie Jolanta Kałucka zwróciła się do Zarządu Powiatu z wnioskiem z dnia 23.02.2022 r. Znak: DPS.I.0710.6.2022JK w sprawie zatwierdzenia propozycji zmian do miesięcznych opłat za pobyt w lokalach aktywizujących od 01.04.2022 r. – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 3 do niniejszego protokołu.

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Ad. 6

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie Renata Szymańska – Gałązka zapoznała Członków Zarządu Powiatu z rocznym Sprawozdaniem z działalności rehabilitacyjnej
i wykorzystania środków finansowych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie za 2021 rok.

 

Sprawozdanie z działalności rehabilitacyjnej i wykorzystania środków finansowych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie za 2021 rok wraz z opinią Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku - Zdroju do sprawozdania stanowi załącznik nr 4 do niniejszego protokołu.

Dyrektor PCPR w Busku – Zdroju Aneta Chwalik oraz Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach nie zgłosili żadnych uwag do przedmiotowego sprawozdania.

Powyższe sprawozdanie zostało przyjęte przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 7

Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Busku - Zdroju Jolanta Mrugała zapoznała Zarząd Powiatu z rocznym Sprawozdaniem z działalności rehabilitacyjnej i wykorzystania środków finansowych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Busku - Zdroju za 2021 rok.

 

Sprawozdanie z działalności rehabilitacyjnej i wykorzystania środków finansowych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Busku - Zdroju za 2021 rok wraz z opinią Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku - Zdroju do sprawozdania stanowi załącznik nr 5 do niniejszego protokołu.

Dyrektor PCPR w Busku – Zdroju Aneta Chwalik oraz Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach nie zgłosili żadnych uwag do przedmiotowego sprawozdania.

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz wskazał na potrzebę podjęcia działań mających na celu znalezienie nowej siedziby dla WTZ przy TPD w Busku – Zdroju dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Powyższe sprawozdanie zostało przyjęte przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Ad. 8

Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piasku Wielkim przy Caritas Diecezji Kieleckiej Ewelina Kowalik - Sanecka zapoznała Zarząd Powiatu z rocznym Sprawozdaniem z działalności rehabilitacyjnej i wykorzystania środków finansowych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piasku Wielkim przy Caritas Diecezji Kieleckiej za 2021 rok.

 

Sprawozdanie z działalności rehabilitacyjnej i wykorzystania środków finansowych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piasku Wielkim przy Caritas Diecezji Kieleckiej za 2021 rok wraz z opinią Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku - Zdroju do sprawozdania stanowi załącznik nr 6 do niniejszego protokołu.

Dyrektor PCPR w Busku – Zdroju Aneta Chwalik oraz Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach nie zgłosili żadnych uwag do przedmiotowego sprawozdania.

Powyższe sprawozdanie zostało przyjęte przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 9

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju Grzegorz Lasak oraz Główny Księgowy w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju Jolanta Kamińska zapoznali Zarząd Powiatu ze Sprawozdaniem rocznym z wykonania planu finansowego za 2021 rok Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 7 do niniejszego protokołu.

Dyrektor ZOZ w Busku – Zdroju poinformował, że:

  • wynik finansowy na koniec roku to strata w wysokości -4 229 794,03 zł. Strata Szpitala po uwzględnieniu kosztów amortyzacji to kwota -1 197 040,03 zł.
  • wykonanie planu rzeczowo – finansowego Szpitala w małym stopniu zależne było od Kierownictwa Szpitala. Ograniczano koszty, tam gdzie to było możliwe. Dyrektor ZOZ zwrócił uwagę na brak możliwości jakiegokolwiek wpływu na zewnętrzne czynniki kształtujące poziom kosztów.
  • rok 2021, to walka Szpitala z kolejnymi falami pandemii, powodującej konieczność dostosowania Szpitala do licznych decyzji Wojewody Świętokrzyskiego zwiększających liczbę łóżek covidowych. To także wzrost inflacji, co przełożyło się na znaczny wzrost cen leków, materiałów opatrunkowych i środków jednorazowego użytku, gazu, energii, wody, utylizacji odpadów medycznych oraz usług pralniczych. W 2021 roku wzrosły nie tylko wynagrodzenia personelu medycznego, ale również stawki godzinowe lekarzy pracujących na podstawie umów cywilno – prawnych.
  • Szpital rozliczając w ostatnim czasie zabiegi wszczepienia endoprotez otrzymał z NFZ informację o potrąceniu kwoty ok. 400 000 zł związanej z pobranymi z NFZ zaliczkami (1/12 kwoty kontraktu) na funkcjonowanie Oddziału Pediatrycznego. Dyrektor ZOZ wskazał na sezonowe zmiany liczby pacjentów w w/w Oddziale. Zwrócił uwagę, że nie dano Szpitalowi szansy na „odrobienie” otrzymanej części kontraktu. Ponadto zaznaczył, że zaliczki z 1/12 kontraktu mogą być rozliczone do końca 2023 r.
  • wypłacone dodatki covidowe dla pracowników Szpitala za 2020 r. i 2021 r. to kwota ok. 14 000 000 zł.
  • przekształcenie oddziału liczącego np. 25 łóżek w oddział dla pacjentów
    z koronawirusem, wymagało przygotowania dodatkowych pomieszczeń i śluz
    i skutkowało tym, że w oddziale tym mogło być 18 łóżek dla pacjentów z COVID-19.
  • na wysokość zobowiązań wpływ ma znaczne zatowarowanie magazynów Szpitala.
  • od 1 kwietnia br. Oddziały Szpitala przestają być covidowe.
  • przywrócono wspólne spotkania z Kierownikami Oddziałów Szpitala. Kierownicy Oddziałów otrzymali metryki z określeniem miesięcznej liczby punktów do wykonania oraz limity wydatków.
  • formalnie nie ma Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – choć Izba Przyjęć funkcjonuje jak SOR.
  • w roku bieżącym prowadzone będą działania mające na celu zwiększenie przychodów Szpitala poprzez większe wykonanie ryczałtu – głównie w Oddziale Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej.

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zwrócił uwagę, że niepokojący jest znaczny wzrost zobowiązań wymagalnych Szpitala, które na dzień dzisiejszy wynoszą ok. 10 mln zł.

Po analizie, powyższe sprawozdanie zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższe sprawozdanie należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad Sesji Rady Powiatu w m-cu czerwcu br.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

 

Ad. 10

Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach zapoznał Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Pacanów w zakresie pomocy społecznej z przeznaczeniem na realizację zadania związanego z dostarczeniem żywności dla rodzin i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 8 do niniejszego protokołu.

Ze względu na zmianę stanowiska Burmistrza Miasta i Gminy Pacanów odnośnie realizacji przedmiotowego zadania oraz trudną sytuację budżetową Powiatu, Zarząd Powiatu postanowił nie przeznaczać środków finansowych na realizację w/w zadania. W związku z powyższym przedmiotowa inicjatywa uchwałodawcza staje się bezprzedmiotowa.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 11

Naczelnik Wydziału EK Renata Krzemień zapoznała Zarząd Powiatu z wnioskiem Dyrektora Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju w sprawie zatwierdzenia kwoty stypendium motywacyjnego za pierwsze półrocze roku szkolnego 2021/2022 – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 9 do niniejszego protokołu.

Naczelnik Wydziału EK przekazała, że zaproponowana kwota stypendium w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju wynosi 245 zł dla ucznia – wypłacane jednorazowo. Stypendium za wyniki w nauce przyznano 9 uczniom.

Po przeanalizowaniu, Zarząd Powiatu zatwierdził w/w kwotę stypendium motywacyjnego za pierwsze półrocze roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 12

W związku z ukazaniem się jednolitego tekstu ustawy o samorządzie powiatowym Naczelnik Wydziału EK Renata Krzemień zapoznała Zarząd Powiatu z autopoprawką do inicjatywy uchwałodawczej w sprawie utworzenia Szkoły Podstawowej Specjalnej dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 10 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższa autopoprawka została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższą autopoprawkę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

 

Ad. 13

W związku z ukazaniem się jednolitego tekstu ustawy o samorządzie powiatowym Naczelnik Wydziału EK Renata Krzemień zapoznała Zarząd Powiatu z autopoprawką do inicjatywy uchwałodawczej w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Świętokrzyskiemu na realizację zadań z zakresu kultury – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 11 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższa autopoprawka została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższą autopoprawkę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 14

W związku z ukazaniem się jednolitego tekstu ustawy o samorządzie powiatowym Naczelnik Wydziału EK Renata Krzemień zapoznała Zarząd Powiatu z autopoprawką do inicjatywy uchwałodawczej w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Busko – Zdrój na realizację zadań z zakresu kultury i kultury fizycznej – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 12 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższa autopoprawka została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższą autopoprawkę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 15

W związku z ukazaniem się jednolitego tekstu ustawy o samorządzie powiatowym Naczelnik Wydziału EK Renata Krzemień zapoznała Zarząd Powiatu z autopoprawką do inicjatywy uchwałodawczej w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Solec – Zdrój na realizację zadania z zakresu kultury – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 13 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższa autopoprawka została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższą autopoprawkę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Ad. 16

W związku z ukazaniem się jednolitego tekstu ustawy o samorządzie powiatowym Naczelnik Wydziału EK Renata Krzemień zapoznała Zarząd Powiatu z autopoprawką do inicjatywy uchwałodawczej w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Nowy Korczyn na realizację zadań z zakresu kultury – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 14 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższa autopoprawka została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższą autopoprawkę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 17

Członkowie Zarządu Powiatu zapoznali się ze Sprawozdaniem z działalności Społecznej Straży Rybackiej Okręgu Kieleckiego Polskiego Związku Wędkarskiego za rok 2021 oraz Sprawozdaniem z działalności Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Buskiego za rok 2021
– w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 15 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższe Sprawozdania zostały przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższe Sprawozdania należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 18

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z wnioskiem Dyrektora Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju z dnia 03.03.2022 r.
Znak: ZST-I 075.25.73.2022 w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie przeniesień środków finansowych pomiędzy rozdziałami klasyfikacji budżetowej - w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 16 do niniejszego protokołu.

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Ad. 19

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Członków Zarządu Powiatu z informacją w zakresie wielkości planowanych wydatków na podwyżki wynagrodzeń w 2022 roku.

Skarbnik Powiatu poinformował, że w poszczególnych jednostkach budżetowych Powiatu Buskiego na umowę o pracę zatrudnionych jest na dzień 01.01.2022 r. 503 osoby. 185 osób zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych i obsługi otrzymało z dniem 01.01.2022 r. podwyżkę po 210 zł w związku ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia. Pozostałych 318 osób zatrudnionych na stanowiskach biurowych i urzędniczych nie zostało objętych podwyżką.

Skarbnik Powiatu przedłożył Członkom Zarządu Powiatu propozycję zawierającą pięć wariantów podziału środków na podwyżki wynagrodzeń w 2022 roku - w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 17 do niniejszego protokołu.

Skarbnik Powiatu zaproponował przyjęcie wariantu czwartego tj.: dla 185 osób zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych i obsługi podwyżkę wynagrodzenia w wysokości średnio
252 zł (210 zł brutto do płacy zasadniczej + 42 zł brutto dodatek stażowy przy 20 latach pracy) na 1 etat od 1 stycznia 2022 r. oraz dla 318 osób zatrudnionych na stanowiskach biurowych
i urzędniczych podwyżkę wynagrodzenia w wysokości średnio 300 zł (250 zł brutto do płacy zasadniczej + 50 zł brutto dodatek stażowy przy 20 latach pracy) na 1 etat od 1 stycznia
2022 r. Na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników jednostek organizacyjnych Powiatu przeznaczone zostaną środki w łącznej kwocie 2 039 634,43 zł.

Po wysłuchaniu informacji w przedmiotowej sprawie, Zarząd Powiatu dokonał wyboru wariantu drugiego tj.: dla 185 osób zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych i obsługi podwyżkę wynagrodzenia w wysokości średnio 276 zł (230 zł brutto do płacy zasadniczej
+ 46 zł brutto dodatek stażowy przy 20 latach pracy) na 1 etat od 1 stycznia 2022 r. oraz dla 318 osób zatrudnionych na stanowiskach biurowych i urzędniczych podwyżkę wynagrodzenia w wysokości średnio 312 zł (260 zł brutto do płacy zasadniczej + 52 zł brutto dodatek stażowy przy 20 latach pracy) na 1 etat od 1 stycznia 2022 r. Na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników jednostek organizacyjnych Powiatu przeznaczone zostaną środki w łącznej kwocie 2 158 203,80 zł. Ostateczna decyzja w zakresie podziału środków przeznaczonych na podwyżkę wynagrodzeń dla poszczególnych pracowników w danej grupie (tj. pracowników zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych i obsługi oraz w grupie pracowników zatrudnionych na stanowiskach biurowych i urzędniczych) będzie leżeć w gestii Dyrektora danej jednostki w granicach limitu przyznanych kwot.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

W związku z brakiem możliwości wprowadzenia w dniu dzisiejszym powyższych zmian do projektów uchwał, Zarząd Powiatu zobowiązał Skarbnika Powiatu do przygotowania stosownych autopoprawek.

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego w 2022 roku – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 18 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu,
a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

O godz. 1000 Członek Zarządu Wiesław Marzec, za zgodą Przewodniczącego Zarządu, opuścił posiedzenie.

 

Ad. 20

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przeniesień w wydatkach budżetu Powiatu Buskiego w 2022 roku – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 19 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu,
a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 21

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zmiany uchwały nr XXXII/345/2022 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 21 stycznia 2022 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Buskiego na lata 2022 – 2030 – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 20 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu,
a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Ad. 22

W związku z ukazaniem się jednolitego tekstu ustawy o samorządzie powiatowym Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z autopoprawką do inicjatywy uchwałodawczej w sprawie określenia zadań oraz podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przypadających według algorytmu w 2022 roku
na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych
w Powiecie Buskim – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 21 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższa autopoprawka została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższą autopoprawkę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 23

W sprawach różnych:

  1. W związku z ukazaniem się jednolitego tekstu ustawy o samorządzie powiatowym Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach zapoznał Zarząd Powiatu z autopoprawką do inicjatywy uchwałodawczej w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju na okres 3 lat powierzchni użytkowej
    44,24 m2 z przeznaczeniem pod działalność Poradni Onkologicznej wraz z Pracownią Mammografii – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 22 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższa autopoprawka została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższą autopoprawkę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

  1. W związku z ukazaniem się jednolitego tekstu ustawy o samorządzie powiatowym Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zapoznał Zarząd Powiatu z autopoprawką do inicjatywy uchwałodawczej w sprawie wyrażenia zgody dla powiatowej jednostki organizacyjnej na oddanie części nieruchomości w najem – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 23 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższa autopoprawka została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu
w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższą autopoprawkę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

  1. W związku z wnioskiem Członka Zarządu Powiatu Jerzego Kordosa dotyczącym możliwości niedokonywania potrącenia diety za jedną nieobecność na posiedzeniu Zarządu Powiatu w trakcie jednego miesiąca (dot. m-cy czerwiec, lipiec, sierpień), Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zobowiązał Sekretarza Powiatu oraz Kierownika Biura Obsługi Rady i Zarządu do rozeznania przedmiotowej kwestii.

 

Ad. 24

Po zrealizowaniu porządku obrad Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz podziękował obecnym za udział i o godzinie 1015 zamknął posiedzenie Zarządu Powiatu.

 

 

Protokół sporządziła:

Barbara Nowocień

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Biuro Obsługi Rady i Zarządu
Data utworzenia:2022-03-17
Data publikacji:2022-03-17
Osoba sporządzająca dokument:Barbara Nowocień
Osoba wprowadzająca dokument:Mateusz Olszewski
Liczba odwiedzin:390