Obwieszczenie Dyrektora Zarządu Zlewni w Kielcach - KI.ZUZ.4212.2.8.2026.MG z dnia 31 sierpnia 2026r.
Kielce, 31 sierpnia 2026r.
KI.ZUZ.4212.2.8.2026.MG
OBWIESZCZENIE
Na podstawie art. 61, art. 49, art. 10 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2025r., poz. 1691, dalej Kpa), w związku z art. 401 oraz art. 400 ust. 7 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (t.j. Dz. U. z 2025r. poz. 960 ze zm.),
DYREKTOR ZARZADU ZLEWNI W KIELCACH
zawiadamia o wszczęciu postępowania administracyjnego z części wniosku dotyczącej stwierdzenia wygaśnięcia pozwolenia wodnoprawnego udzielonego decyzją Starosty Buskiego z dnia 29.11.2016 r. znak: RLO.6341.24.2016, od dnia uprawomocnienia decyzji wnioskowanej w części wniosku ws. udzielenia pozwoleń wodnoprawnych na usługi wodne polegające na poborze wód podziemnych za pomocą ujęcia na bazie studni wierconej Nowy Nurek na działce nr 51, obręb 08 miasta Busko - Zdrój oraz na wykonanie przebudowy ujęcia w postaci budowy nowego budynku (kontenera) usytuowanego na istn. komorze ujęcia na dz. nr 51, obręb 08 m. Busko - Zdrój, jedn. ewid. 260101_4 Busko - Zdrój, pow. buski, woj. świętokrzyskie.
Jednocześnie informuję, że w myśl art. 49 Kpa po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia niniejszego obwieszczenia należy uznać, iż nastąpiło jego doręczenie.
Stronami w niniejszej sprawie są podmioty znajdujące się w zasięgu oddziaływania planowanych do wykonania urządzeń wodnych oraz zamierzonego korzystania z wód: działek zlokalizowanych w zasięgu leja depresji R = 335 m, tj. w odległości do 335 m od studni.
Stosownie do treści art. 10 oraz art. 73 ww. ustawy Kpa, tut. Zarząd informuje, że w terminie do 7 dni od daty otrzymania niniejszego zawiadomienia, strony mogą zapoznać się z aktami sprawy w siedzibie Nadzoru Wodnego w Busku-Zdroju, przy ul. Kopernika 6, 28-100 Busko-Zdrój, piętro III, pokój 43, bądź w siedzibie Zarządu Zlewni w Kielcach, ul. Robotnicza 5, 25-662 Kielce, a także składać pisemnie wszelkie wnioski, informacje, wyjaśnienia i zastrzeżenia dotyczące sprawy, po wcześniejszym ustaleniu możliwości przeglądania akt, kontaktując się drogą mailową lub telefonicznie. Wgląd w akt sprawy nie jest obowiązkowy. Po upływie ww. terminu, w przypadku braku uwag i zastrzeżeń, wniosek zostanie rozpatrzony w oparciu o posiadane dowody.
Jednocześnie, zgodnie z art. 36 Kpa informuję, że nin. sprawa nie może być rozpatrzona w terminie określonym w art. 35 § 3 Kpa. Brak załatwienia sprawy w powyższym terminie spowodowany jest terminem uzyskania nowego pozwolenia wodnoprawnego zgodnie z pierwszą częścią wniosku i jej skomplikowanym charakterem, wynika z rozpatrywania wniosków, związanych z inwestycjami, realizowanymi w oparciu o ustawę z dnia 10.04.2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 311), a także z uwagi na konieczność zapewnienia prawidłowego toku przedmiotowego postępowania administracyjnego, tj. konieczność zachowania terminów wynikających z przepisów ustaw Kpa i Prawo wodne. W związku z powyższym wyznacza się przewidywany termin rozpatrzenia nin. sprawy do dnia 30.11.2026 r., z zastrzeżeniem, że w przypadku ustania ww. przesłanek decyzja zostanie wydana bez zbędnej zwłoki.
Pouczenie:
1. Zgodnie z art. 37 Kpa stronom postępowania służy prawo do wniesienia ponaglenia zawierającego uzasadnienie do Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, za pośrednictwem Dyrektora Zarządu Zlewni w Kielcach, jeżeli:
1) nie załatwiono sprawy w terminie określonym w art. 35 Kpa lub przepisach szczególnych ani w terminie wskazanym zgodnie z art. 36 § 1 Kpa (bezczynność);
2) postępowanie jest prowadzone dłużej niż jest to niezbędne do załatwienia sprawy (przewlekłość).
Sprawę prowadzi: Mariola Grudzień, kontakt mail: Mariola.Grudzien@wody.gov.pl i tel.: 532033319.
Magdalena Miszczuk-Prus
z upoważnia Dyrektora Zarządu Zlewni
w Kielcach – Zastępca Dyrektora
