Protokół Nr 126/2021 z posiedzenia Zarządu Powiatu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 czerwca 2021

Protokół Nr 126/2021 z posiedzenia Zarządu Powiatu z dnia 31 maja 2021 r.  [ PDF ]

Znak: BR.0022.2.126.2021

Protokół Nr 126/2021
z posiedzenia Zarządu Powiatu
z dnia 31 maja 2021 roku
które odbyło się w trybie hybrydowym

 

W posiedzeniu Zarządu udział wzięli:

  1. Jerzy Kolarz
  2. Stanisław Klimczak
  3. Jerzy Kordos
  4. Wiesław Marzec
  5. Tomasz Mierzwa

oraz

  • Krzysztof Tułak – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju
  • Tomasz Galant – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju
  • Sylwester Pałka – Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku - Zdroju
  • Aneta Chwalik – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju
  • Janusz Malara – Z-ca Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zborowie
  • Artur Polniak – Skarbnik Powiatu
  • Renata Krzemień – Naczelnik Wydziału EK
  • Sławomir Dalach – Naczelnik Wydziału SOZ
  • Krzysztof Welenc – Naczelnik Wydziału OR
  • Grzegorz Zięba – Naczelnik Wydziału GKN

 

Proponowany porządek posiedzenia:

  1. Otwarcie posiedzenia.
  2. Stwierdzenie quorum.
  3. Przyjęcie porządku posiedzenia.
  4. Przyjęcie protokołu z ostatniego posiedzenia.
  5. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zborowie w sprawie wyrażenia zgody na utrzymanie bezterminowo zwiększonego wymiaru czasu pracy o ¼ etatu osobie zatrudnionej na stanowisku pracownika socjalnego (Dyr. PCPR w Busku – Zdroju, Dyr. DPS w Zborowie, Nacz. Wydz. SOZ).
  6. Zapoznanie się ze Sprawozdaniem Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju Nr 1/2021/LOŻ z realizacji projektu „Lepsze Oblicze Życia” za okres od 01.01.2021 r. do 31.03.2021 r. (Dyr. PCPR w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. SOZ).
  7. Zapoznanie się z decyzją Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 21.05.2021 r. dotyczącą zakresu świadczeń jakich Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju powinien udzielać w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (Nacz. Wydz. SOZ).
  8. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju o ponowne ujęcie w budżecie na rok 2021 zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 0082T Kostki Małe – Oleszki – Wełecz od km 5+415 do km 7+285 dł. 1870 m” (Dyr. PZD w Busku – Zdroju, Skarbnik Powiatu).
  9. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju o zabezpieczenie środków na wykonanie dokumentacji projektowej na zadania realizowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – Przebudowa/Budowa przejść dla pieszych (Dyr. PZD w Busku – Zdroju, Skarbnik Powiatu).
  10. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie przesunięć w ramach środków zabezpieczonych na bieżące utrzymanie dróg w 2021 roku (Dyr. PZD w Busku – Zdroju, Skarbnik Powiatu).
  11. Rozpatrzenie pisma Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju dotyczącego realizacji zadania pn.: „Rozbiórka istniejącego mostu, budowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 0084T Siesławice – Skorocice w Siesławicach gm. Busko – Zdrój, wraz z przebudową drogi Nr 0084T polegającą na budowie podjazdów dł. 999 m” (Dyr. PZD w Busku – Zdroju, Skarbnik Powiatu).
  12. Zapoznanie się z pismem Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju przedstawiającym stanowiska władz poszczególnych gmin w sprawie partycypacji
    w kosztach realizacji zadań zatwierdzonych przez Prezesa Rady Ministrów, rekomendowanych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 r. (Dyr. PZD w Busku – Zdroju, Skarbnik Powiatu).
  13. Rozpatrzenie wniosku pełnomocnika inwestora - Orange Polska S.A. o udostępnienie i zajęcie działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 89/2 położonej w Busku – Zdroju przy ul. A. Mickiewicza, pod budowę i trwałe umieszczenie na niej infrastruktury technicznej w ramach zadania „Budowa telekomunikacyjnej linii kablowej do budynku na działce nr 88/2 w m. Busko – Zdrój ul. Mickiewicza” (Nacz. Wydz. GKN).
  14. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju o wyrażenie zgody na obniżenie stawki za wynajem pokoi gościnnych w internacie
    (Dyr. I LO w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. EK, Nacz. Wydz. GKN).
  15. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju o wyrażenie zgody na stawkę najmu w pokojach uczniowskich w kwocie 23,15 zł netto od osoby na dobę (Dyr. ZST-I w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. EK, Nacz. Wydz. GKN).
  16. Rozpatrzenie w trybie pozakonkursowym uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego z zakresu kultury (Nacz. Wydz. EK, Skarbnik Powiatu).
  17. Rozpatrzenie w trybie pozakonkursowym uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego z zakresu kultury (Nacz. Wydz. EK, Skarbnik Powiatu).
  18. Przyjęcie bilansu jednostki budżetowej i samorządowego zakładu budżetowego sporządzonego na dzień 31.12.2020 r. wraz z zestawieniem zmian w funduszu jednostki, rachunkiem zysków i strat oraz informacją dodatkową (Skarbnik Powiatu).
  19. Podjęcie uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie przeniesień w planie wydatków budżetu Powiatu Buskiego w 2021 roku (Skarbnik Powiatu).
  20. Przyjęcie Informacji o wykonaniu budżetu Powiatu Buskiego wg stanu na koniec I kwartału 2021 roku(Skarbnik Powiatu).
  21. Rozpatrzenie wniosków Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zborowie oraz Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie o nieodpłatne przekazanie komputerów do użytkowania dla podopiecznych DPS (Nacz. Wydz. OR).
  22. Sprawy różne.
  23. Zamknięcie posiedzenia.

 

Ad. 1

Obradom Zarządu przewodniczył Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz, który powitał zebranych i o godzinie 900 otworzył 126 posiedzenie Zarządu Powiatu.

 

Ad. 2

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz oświadczył, iż zgodnie z listą obecności aktualnie
w posiedzeniu uczestniczy 4 Członków Zarządu, co stanowi quorum pozwalające na podejmowanie prawomocnych uchwał i decyzji listy obecności Członków Zarządu oraz zaproszonych osób stanowią załączniki nr 1 i 2 do niniejszego protokołu. Członek Zarządu Tomasz Mierzwa dołączył do posiedzenia o godz. 920.

 

Ad. 3

Proponowany przez Przewodniczącego Zarządu porządek obrad Członkowie Zarządu przyjęli bez uwag w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 4

Protokół Nr 125/2021 z dnia 21 maja 2021 roku został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu bez uwag w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 5

Z-ca Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zborowie Janusz Malara zwrócił się do Zarządu Powiatu z wnioskiem o wyrażenie zgody na utrzymanie bezterminowo zwiększonego wymiaru czasu pracy o ¼ etatu osobie zatrudnionej na stanowisku pracownika socjalnego – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 3 do niniejszego protokołu. Z-ca Dyrektora DPS w Zborowie poinformował, że wymiar czasu pracy osoby zatrudnionej na stanowisku opiekunki został zmniejszony o ½ etatu.

 

W dniu 12 listopada 2020 r. Dyrektor DPS w Zborowie wystąpiła do Zarządu Powiatu
z wnioskiem o zwiększenie wymiaru czasu pracy pracownika socjalnego o ¼ etatu,
co skutkowało tym, iż w placówce są zatrudnione 2 osoby na stanowisku pracownika socjalnego w wymiarze 1,75 etatu.

 

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 6

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju Aneta Chwalik zapoznała Członków Zarządu Powiatu ze Sprawozdaniem Nr 1/2021/LOŻ z realizacji projektu „Lepsze Oblicze Życia” za okres od 01.01.2021 r. do 31.03.2021 r. – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 4 do niniejszego protokołu.

 

Informacja w powyższym zakresie została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu
do wiadomości.

 

Ad. 7

Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach zapoznał Członków Zarządu Powiatu z decyzją Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 21.05.2021 r. polecającą Zespołowi Opieki Zdrowotnej
w Busku – Zdroju w ramach I poziomu zabezpieczenia realizację świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie w okresie od 1 czerwca 2021 r. do odwołania 4 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 5 do niniejszego protokołu.

 

Informacja w powyższym zakresie została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu
do wiadomości.

 

Ad. 8

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Krzysztof Tułak poinformował,
że środki na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 0082T Kostki Małe – Oleszki – Wełecz od km 5+415 do km 7+285 dł. 1870 m”, które zostały zabezpieczone w planie finansowym na 2021 rok jako środki niewygasające do dnia 30.06.2021 r. nie będą zrealizowane ze względu na przedłużające się procedury administracyjne uzyskania decyzji środowiskowej i lokalizacji przedsięwzięcia. W związku z tym Dyrektor PZD w Busku – Zdroju zwrócił się z wnioskiem o ponowne ujęcie w budżecie w/w zadania na 2021 rok. Wartość zadania – 60 000 zł.

Pismo Dyrektora PZD w Busku – Zdroju w przedmiotowej sprawie stanowi załącznik nr 6 do niniejszego protokołu.

 

O godz. 920 do posiedzenia dołączył Członek Zarządu Tomasz Mierzwa.

 

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

W dalszej części posiedzenia Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz poinformował, że Zarząd Związku Powiatów Polskich przyjął stanowisko w sprawie wytycznych Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie zasad i trybu udzielania jednostkom samorządu terytorialnego dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych związanych z remontem, przebudową i odbudową obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej. Wprowadzono
w nich ograniczenie okresu, którego może dotyczyć wsparcie z uwagi na wystąpienie zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej – według § 2 nowych Wytycznych co do zasady jednostka może otrzymać dotację w roku budżetowym, w którym wystąpiły zdarzenia noszące znamiona klęski żywiołowej, a dopiero w szczególnie uzasadnionych przypadkach, jeśli nie było możliwości zrealizowania zadania wcześniej, istnieje możliwość ubiegania się o dotację na realizację zadań związanych z remontem, przebudową i odbudową obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej
z lat ubiegłych, mających jednak miejsce nie wcześniej niż 2 lata kalendarzowe bezpośrednio poprzedzające rok wystąpienia z wnioskiem o dotację. Wprowadzenie ograniczenia okresu,
w którym można ubiegać się o dofinansowanie może spowodować, że skorzystanie ze wsparcia będzie niemożliwe.

 

Następnie Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zobowiązał Dyrektora PZD w Busku – Zdroju do przygotowania projektu stanowiska Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego dotyczącego możliwości realizacji przez samorządy powiatowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021 – 2027 inwestycji drogowych.

 

Ad. 9

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Krzysztof Tułak zwrócił się do Zarządu Powiatu z wnioskiem o zabezpieczenie środków na wykonanie dokumentacji projektowej na n/w zadania pn.:

1)     Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Nr 0114T od drogi krajowej Nr 73 – Pacanów w m. Pacanów od km 1+420 do km 1+574 długości 154 m – 5 000 zł.

2)     Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Nr 0114T od drogi krajowej Nr 73 – Pacanów w m. Pacanów od 1+574 do km 1+674 długości 100 m – 5 000 zł.

3)     Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Nr 0145T Pacanów – Niegosławice – Chrzanów w m. Pacanów od km 0+000 do km 0+030 długości 30 m – 3 500 zł.

4)     Przebudowa przejść dla pieszych na skrzyżowaniu drogi powiatowej Nr 0145T Pacanów – Niegosławice – Chrzanów z drogą powiatową 0125T Biechów – Pacanów
i drogą gminną – ul. Rynek w m. Pacanów od km 0+030 do km 0+170 długości 140 m – 3 500 zł.

5)     Budowa przejść dla pieszych na skrzyżowaniu drogi powiatowej Nr 0145T Pacanów – Niegosławice – Chrzanów z drogą gminną – ul. Dr. Gałązki w m. Pacanów od km 0+170 do km 0+314 długości 144 m – 3 500 zł.

6)     Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Nr 0096T Stopnica – Gorysławice w m. Stopnica od km 0+000 do km 0+070 długości 70 m – 5 000 zł.

7)     Budowa przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu drogi powiatowej Nr 0097T Solec – Zdrój – Zagórzany – Ostrowce z drogą gminną – ul. Kościelna w m. Solec – Zdrój – 5 000 zł.

8)     Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Nr 0132T Nowy Korczyn – Grotniki Duże w m. Nowy Korczyn od km 0+000 do km 0+148 długości 148 m
– 5 000 zł.

9)     Przebudowa przejść dla pieszych na skrzyżowaniu drogi powiatowej Nr 0132T Nowy Korczyn – Grotniki Duże z ul. Stopnicką w m. Nowy Korczyn od km 0+148 do km 0+273 długości 125 m – 5 000 zł.

Ogólna wartość wyżej wymienionych zadań wynosi 40 500 zł. Powyższe zadania będą realizowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – Przebudowa/Budowa przejść dla pieszych.

Pismo Dyrektora PZD w Busku – Zdroju w przedmiotowej sprawie stanowi załącznik nr 7 do niniejszego protokołu.

 

Zarząd Powiatu postanowił, że decyzję w powyższym zakresie, podejmie po przedstawieniu przez Dyrektora PZD w Busku – Zdroju na jednym z kolejnych posiedzeń informacji
o wynikach przeprowadzonego rozpoznania ofertowego na wykonanie przedmiotowej dokumentacji projektowej.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

 

 

Ad. 10

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Krzysztof Tułak zwrócił się do Zarządu Powiatu z wnioskiem o przesunięcie środków z bieżącego utrzymania dróg w kwocie 2 000 zł z zadania pn.: Poziome oznakowanie dróg, na zadanie pn.: Wycinka drzew, nasadzenie – 2 000 zł – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 8 do niniejszego protokołu. Dyrektor PZD w Busku – Zdroju wyjaśnił, że w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ofertowego na wykonanie wycinki drzew przy drogach powiatowych bez zastosowania ustawy Prawo zamówień publicznych, najniższa oferta opiewa na kwotę 27 853, 20 zł. W związku z tym, że na w/w zadanie przeznaczone było 26 000 zł, Dyrektor PZD w Busku – Zdroju zawnioskował o przesunięcie brakującej kwoty.

 

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 11

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Krzysztof Tułak zapoznał Członków Zarządu Powiatu z pismem Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 20.05.2021 r. dotyczącym zabezpieczenia środków rezerwy subwencji ogólnej w kwocie 1 926 286,00 zł na zadanie pn.: „Rozbiórka istniejącego mostu, budowa mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 0084T Siesławice – Skorocice w Siesławicach gm. Busko – Zdrój, wraz
z przebudową drogi nr 0084T polegającą na budowie podjazdów dł. 999 m”. Wartość całkowita zadania wynosi 4 017 917,93 zł. Akceptując powyższe dofinansowanie kwota środków własnych wynosiłaby 2 091 631,93 zł. Jednocześnie Dyrektor PZD w Busku – Zdroju poinformował, że w/w zadanie znajduje się na liście rezerwowej zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, gdzie wartość dofinansowania wynosiłaby 2 812 542,00 zł (70% wartości zadania). Natomiast środki własne to kwota 1 205 375,93 zł (30% wartości zadania).

Pismo Dyrektora PZD w Busku – Zdroju w przedmiotowej sprawie stanowi załącznik nr 9 do niniejszego protokołu.

 

Po przeanalizowaniu, Zarząd Powiatu zobowiązał Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg
w Busku – Zdroju do ogłoszenia postępowania przetargowego na realizację przedmiotowego zadania. Jednocześnie Dyrektor PZD w Busku – Zdroju został zobowiązany do rozeznania
w Ministerstwie Infrastruktury kwestii możliwości wydłużenia terminu realizacji i rozliczenia w/w zadania. Ponadto Dyrektor PZD w Busku – Zdroju został zobowiązany do rozeznania czy pojawią się oszczędności w przetargach na inwestycje z listy podstawowej zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i czy będzie szansa na otrzymanie dofinansowania na zadania z listy rezerwowej.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 12

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Krzysztof Tułak zapoznał Członków Zarządu Powiatu z pismami określającymi stanowiska władz poszczególnych gmin w sprawie partycypacji w kosztach realizacji zadań zatwierdzonych przez Prezesa Rady Ministrów w dniu 21.04.2021 r. rekomendowanych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 r. zlokalizowanych na terenie Gmin: Pacanów, Solec – Zdrój, Busko – Zdrój, Gnojno – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 10 do niniejszego protokołu.

 

Informacja w powyższym zakresie została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu
do wiadomości.

 

Ad. 13

Naczelnik Wydziału GKN Grzegorz Zięba poinformował, że działka stanowiąca własność Powiatu Buskiego oznaczona numerem ewidencyjnym 89/2 położona w Busku – Zdroju przy ul. A. Mickiewicza (teren internatu) oddana jest w trwały zarząd dla I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju. Przedstawiciel Firmy Wykonawczej Optobudowa
sp. z o.o. jako pełnomocnik inwestora tj. Orange Polska S.A. wystąpił z wnioskiem
o udostępnienie i zajęcie w/w nieruchomości pod budowę i trwałe umieszczenie na niej infrastruktury technicznej w ramach zadania „Budowa telekomunikacyjnej linii kablowej
do budynku na działce nr 88/2 w m. Busko – Zdrój ul. Mickiewicza”. Inwestycja będzie polegać na przeprowadzeniu od istniejącej studni Orange telekomunikacyjnej linii kablowej realizowanej rurociągiem kablowym.

Pismo Kierownika Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Wydziale GKN
w przedmiotowej sprawie stanowi załącznik nr 11 do niniejszego protokołu.

 

Po przeanalizowaniu, Zarząd Powiatu wyraził zgodę na udostępnienie i zajęcie
w/w nieruchomości pod budowę i trwałe umieszczenie na niej infrastruktury technicznej
w ramach zadania „Budowa telekomunikacyjnej linii kablowej do budynku na działce nr 88/2 w m. Busko – Zdrój ul. Mickiewicza”.

 

Następnie zgodnie z zapisami uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju Nr 192/2019 z dnia 16 października 2019 r. w sprawie ustalenia zasad udostępniania i pobierania opłat za zajęcie nieruchomości stanowiących własność Powiatu Buskiego (poza pasem drogowym), w związku z budową urządzeń infrastruktury technicznej i trwałego ich umieszczania na nieruchomościach oraz późniejszej modernizacji, przebudowy, naprawy, konserwacji i eksploatacji wraz
z urządzeniami towarzyszącymi, Naczelnik Wydziału GKN zapoznał Członków Zarządu
z umową udostępnienia nieruchomości Nr GKN.684.1.1.2021 – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 12 do niniejszego protokołu.

 

Naczelnik Wydziału GKN zwrócił uwagę na fakt, że przedmiotowa nieruchomość oddana jest jednostce powiatowej w trwały zarząd w związku z czym, zasadnym jest aby na gruntach powiatowych, oddanych w trwały zarząd, właściwe jednostki przygotowywały umowy
z potencjalnymi inwestorami, w ramach zarządzania i gospodarowania przez nie oddanymi im w zarząd nieruchomościami. Trwały zarządca jako gospodarz oddanej mu w zarząd nieruchomości posiada odpowiednie narzędzia, umożliwiające mu realizowanie zapisów
w/w uchwały.

 

W związku z wprowadzonymi w 2019 roku zmianami przepisów prawa określających wysokość stawek opłaty za zajęcie nieruchomości w celu budowy obiektów i urządzeń infrastruktury telekomunikacyjnej, Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zobowiązał Naczelnika Wydziału GKN do sprawdzenia wysokości opłat określonych w umowie udostępnienia nieruchomości. Jeśli zmiany stawek opłat nie będą konieczne to umowa zostanie zawarta, natomiast w przypadku konieczności zmiany przedmiotowych stawek Naczelnik Wydziału GKN przygotuje nowy projekt umowy, umowa udostępnienia nieruchomości zostanie zawarta i o powyższym fakcie na kolejnym posiedzeniu poinformowany zostanie Zarząd Powiatu.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 14

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju Tomasz Galant zwrócił się do Zarządu Powiatu z wnioskiem o wyrażenie zgody na obniżenie stawki za wynajem pokoi gościnnych w internacie do kwoty 23 zł netto od osoby za dobę – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 13 do niniejszego protokołu. Dyrektor I LO w Busku – Zdroju wyjaśnił, że pokoje w internacie wynajmowane są najczęściej dla zorganizowanych grup sportowych. W jednym pokoju kwaterowanych jest kilka osób (dwie lub trzy osoby). Wyposażenie takiego pokoju to jedynie meble oraz umywalka. Węzeł sanitarny znajduje się na korytarzu. Możliwość skorzystania z telewizji jest we wspólnej świetlicy. Są to więc pokoje o znacznie obniżonym standardzie. Zorganizowane grupy oprócz wynajmu pokoi, wykupują również całodzienne wyżywienie. Koszt takiego pełnego osobodnia to 55 zł netto (nocleg i wyżywienie).
W przypadku złej pogody wynajmowana jest także hala sportowa za pełną odpłatnością.

 

Po przeanalizowaniu, Zarząd Powiatu wyraził zgodę na obniżenie stawki za wynajem pokoi gościnnych w internacie do kwoty 23 zł netto od osoby za dobę dla grup z którymi warunki umowy negocjowane były przed otrzymaniem uchwały Nr 523/2021 Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 13 maja 2021 roku w sprawie określenia minimalnych stawek czynszu z tytułu najmu i dzierżawy nieruchomości stanowiących własność Powiatu Buskiego.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 15

Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju Sylwester Pałka zwrócił się z wnioskiem o wyrażenie zgody na stawkę najmu w pokojach uczniowskich
w kwocie 23,15 zł netto od osoby na dobę (25 zł brutto) – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 14 do niniejszego protokołu. W/w kwota obowiązywałaby dla grup zorganizowanych typu obozy sportowe, kolonie, zielone szkoły, grupy uczestników festiwali, konkursów, zgrupowania szkoleniowe itp. Dyrektor ZST-I w Busku – Zdroju nadmienił, że pokoje uczniowskie w porównaniu z pokojami gościnnymi są pomieszczeniami o niższym standardzie, w których znajduje się podstawowe wyposażenie, brak jest osobnych węzłów sanitarnych oraz sprzętu RTV. Najemcy mogą korzystać z ogólnodostępnych toalet i pryszniców umiejscowionych na korytarzach oraz z telewizji na świetlicy.

 

Po przeanalizowaniu, Zarząd Powiatu wyraził zgodę na obniżenie stawki za wynajem pokoi uczniowskich do kwoty 23,15 zł netto od osoby na dobę dla grup z którymi warunki umowy negocjowane były przed otrzymaniem uchwały Nr 523/2021 Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 13 maja 2021 roku w sprawie określenia minimalnych stawek czynszu z tytułu najmu i dzierżawy nieruchomości stanowiących własność Powiatu Buskiego.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 16

Naczelnik Wydziału EK Renata Krzemień zwróciła się do Zarządu Powiatu o podjęcie decyzji w sprawie zatwierdzenia oferty na realizację zadania publicznego w ramach tzw. „małych grantów”.

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Potrzebujących Wielki Grosz przy Domu Pomocy Społecznej
w Zborowie złożyło ofertę z zakresu: 1. Kultura – organizacja imprez kulturalnych, wydarzeń kulturalnych, uroczystości patriotycznych na realizację zadania publicznego pn. „Andrzejki – tradycja i kultura na wesoło” - w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 15 do niniejszego protokołu. Stowarzyszenie wnioskuje o udzielenie dotacji w kwocie 3 850 zł.

 

Po przeanalizowaniu, Zarząd Powiatu negatywnie zaopiniował powyższą ofertę realizacji zadania publicznego w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 17

Naczelnik Wydziału EK Renata Krzemień zwróciła się do Zarządu Powiatu o podjęcie decyzji w sprawie zatwierdzenia oferty na realizację zadania publicznego w ramach tzw. „małych grantów”.

 

Buska Lokalna Grupa Działania „Słoneczny Lider” złożyła ofertę z zakresu kultury na realizację zadania publicznego pn. „Promocja kultury ludowej poprzez organizację cyklu warsztatów artystycznych” - w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 16 do niniejszego protokołu. Grupa wnioskuje o udzielenie dotacji w kwocie 3 000 zł.

 

Po przeanalizowaniu, Zarząd Powiatu negatywnie zaopiniował powyższą ofertę realizacji zadania publicznego z powodu niespełnienia warunków formalnych.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 18

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z bilansem jednostki budżetowej
lub samorządowego zakładu budżetowego sporządzonym na dzień 31.12.2020 r. wraz
z zestawieniem zmian w funduszu jednostki, rachunkiem zysków i strat jednostki oraz informacją dodatkową - w brzmieniu stanowiącym załączniki nr 17 , nr 18 , nr 19  i nr 20 do niniejszego protokołu.

 

Po analizie, bilans jednostki budżetowej lub samorządowego zakładu budżetowego sporządzony na dzień 31.12.2020 r. wraz z zestawieniem zmian w funduszu jednostki, rachunkiem zysków i strat jednostki oraz informacją dodatkową zostały przyjęte przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, bilans jednostki budżetowej lub samorządowego zakładu budżetowego sporządzony na dzień 31.12.2020 r. wraz z zestawieniem zmian w funduszu jednostki, rachunkiem zysków i strat jednostki oraz informacją dodatkową należy przekazać Regionalnej Izbie Obrachunkowej oraz Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania
do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia
do porządku obrad Sesji Rady Powiatu w miesiącu czerwcu br.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

 

Ad. 19

Skarbnik Powiatu Artur Polniak przedstawił projekt uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie przeniesień w planie wydatków budżetu Powiatu Buskiego w 2021 roku.

 

Po analizie, powyższa uchwała została pozytywnie zaopiniowana przez Członków Zarządu
w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Uchwała Nr 531/2021 Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 31 maja 2021 roku w sprawie przeniesień w planie wydatków budżetu Powiatu Buskiego w 2021 roku stanowi załącznik nr 21 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 20

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Członków Zarządu z Informacją o wykonaniu budżetu Powiatu Buskiego wg stanu na koniec I kwartału 2021 roku – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 22 do niniejszego protokołu.

 

Powyższa informacja została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 21

Naczelnik Wydziału OR Krzysztof Welenc zapoznał Członków Zarządu Powiatu z wnioskiem Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie o nieodpłatne przekazanie trzech komputerów będących własnością Starostwa Powiatowego – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 23 do niniejszego protokołu. Komputery przeznaczone zostaną do użytkowania dla podopiecznych Domu, nieposiadających własnych środków na zakup w/w sprzętu.

 

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Następnie Naczelnik Wydziału OR Krzysztof Welenc zapoznał Członków Zarządu
z wnioskiem Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zborowie o przekazanie 4 komputerów
z monitorami na doposażenie pracowni komputerowej, z której korzystają mieszkanki Domu oraz mieszkańcy lokali aktywizujących – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 24 do niniejszego protokołu.

 

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 22

W sprawach różnych:

1.     W związku z zamiarem złożenia wniosku do Ministerstwa Cyfryzacji dotyczącego zwolnienia z obowiązku budowy kanału technologicznego w ramach planowanej inwestycji Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Krzysztof Tułak zwrócił się do Zarządu Powiatu z wnioskiem o udzielenie upoważnienia zawierającego umocowanie do reprezentowania Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju, jako zarządcy drogi w zakresie przedmiotowego wniosku. Jednocześnie Dyrektor PZD w Busku – Zdroju zwrócił się z prośbą o anulowanie upoważnienia Znak: OR.077.2.27.2021 z dnia 21 maja 2021 r.

Pismo Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Znak:
PZD-S3.4201.18.2021 w w/w sprawie stanowi załącznik nr 25 do niniejszego protokołu.

 

Zarząd Powiatu w Busku – Zdroju upoważnił Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg
w Busku – Zdroju Krzysztofa Tułaka do złożenia wniosku do Ministerstwa Cyfryzacji dotyczącego zwolnienia zarządcy drogi z obowiązku budowy kanału technologicznego w ramach realizacji inwestycji:

 

„Przebudowa drogi powiatowej Nr 0023T Chmielnik – Zrecze – Maciejowice – Ruda od km 5+990 do km 6+290 długości 300 m”.

 

Naczelnik Wydziału OR Krzysztof Welenc zobowiązany został do przygotowania stosownego upoważnienia.

 

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy
5 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

2.     W związku z wnioskami zgłoszonymi podczas XXVI Sesji Rady Powiatu w dniu
21 maja 2021 roku przy podejmowaniu uchwał Rady Powiatu w sprawie udzielenia dotacji celowej dla poszczególnych Parafii, Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zaproponował zwiększenie kwoty dotacji celowej dla Parafii Szczaworyż o kwotę
5 000 zł oraz dla Parafii Tuczępy o kwotę 2 000 zł.

 

Wiceprzewodniczący Zarządu, Przewodniczący Komisji do spraw oceny wniosków na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku Stanisław Klimczak zgłosił wniosek o zwiększenie kwoty dotacji celowej dla Parafii Szczaworyż o kwotę 8 000 zł oraz dla Parafii Tuczępy o kwotę 2 000 zł.

 

Członek Zarządu Jerzy Kordos zgłosił wniosek o zwiększenie kwoty dotacji celowej dla Parafii Szczaworyż o kwotę 5 000 zł oraz dla Parafii Tuczępy o kwotę 2 000 zł.

 

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz poddał pod głosowanie wniosek Wiceprzewodniczącego Zarządu, Przewodniczącego Komisji Konkursowej Stanisława Klimczaka o zwiększenie kwoty dotacji celowej dla Parafii Szczaworyż o kwotę
8 000 zł oraz dla Parafii Tuczępy o kwotę 2 000 zł.

 

Powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu
w głosowaniu przy 4 głosach –za, 1 głosie –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

3.     W związku z informacją przekazaną przez Członka Zarządu Wiesława Marca
o zamieszczonym przez Radnego Rady Powiatu Jana Bartosika wpisie dotyczącym wykonania podbudowy drogi powiatowej Nr 0102T Stopnica – Folwarki – Skrobaczów, Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zobowiązał Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju do odniesienia się do powyższej kwestii.

 

 

Ad. 23

Po zrealizowaniu porządku obrad Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz podziękował obecnym za udział i o godzinie 1035 zamknął posiedzenie Zarządu Powiatu.

 

 

Protokół sporządziła:

Barbara Nowocień

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Biuro Obsługi Rady i Zarządu
Data utworzenia:2021-06-18
Data publikacji:2021-06-18
Osoba sporządzająca dokument:Barbara Nowocień
Osoba wprowadzająca dokument:Mateusz Olszewski
Liczba odwiedzin:495