Protokół Nr 19/2024 z posiedzenia Zarządu Powiatu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 grudnia 2024

Protokół Nr 19/2024 z posiedzenia Zarządu Powiatu z dnia 12 grudnia 2024 roku  [ PDF ] [ DOC ]

Znak: BR.0022.2.19.2024


Protokół Nr 19/2024
z posiedzenia Zarządu Powiatu
z dnia 12 grudnia 2024 roku


W posiedzeniu Zarządu udział wzięli:

  1. Jerzy Kolarz
  2. Stanisław Klimczak
  3. Wiesław Marzec
  4. Tomasz Mierzwa


oraz
Ewelina Szymczyk – Krzemińska – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju
Magdalena Kułaga – Kierownik Internatu I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju
Aneta Chwalik – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju
Krzysztof Tułak – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju
Grzegorz Lasak – Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju
Jolanta Kamińska – Główny Księgowy w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju
Barbara Domagała – Maruniak – Kierownik Działu Organizacyjno – Prawnego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju
Artur Polniak – Skarbnik Powiatu
Sławomir Dalach – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Obrony Cywilnej
Mateusz Olszewski – Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Kadr
Anna Majkowska – Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Wydziale Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami


Proponowany porządek posiedzenia:

  1. Otwarcie posiedzenia.
  2. Stwierdzenie quorum.
  3. Przyjęcie porządku posiedzenia.
  4. Przyjęcie protokołu z ostatniego posiedzenia.
  5. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju o wyrażenie zgody na likwidację wyposażenia w internacie (Dyr. ILO w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. OR).
  6. Podjęcie uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie zmiany Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju (Nacz. Wydz. OR).
  7. Zapoznanie z zawiadomieniem Burmistrza Miasta i Gminy Pacanów w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego Gminy Pacanów (Dyr. PZD w Busku – Zdroju).
  8. Zapoznanie z zawiadomieniem Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego Miasta i Gminy Stopnica (Dyr. PZD w Busku – Zdroju).
  9. Zapoznanie z zawiadomieniem Wójta Gminy Solec – Zdrój w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego dla Gminy Solec – Zdrój (Dyr. PZD w Busku – Zdroju).
  10. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie uchylenia uchwały Nr XLVI/463/2023 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 26 maja 2023 r. w sprawie wyrażenia zgody dla powiatowej jednostki organizacyjnej na użyczenie nieruchomości (Nacz. Wydz. GKN).
  11. Podjęcie uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie wyrażenia zgody dla powiatowej jednostki organizacyjnej na oddanie części nieruchomości w najem (Nacz. Wydz. GKN).
  12. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie wyrażenia zgody dla powiatowej jednostki organizacyjnej na oddanie części nieruchomości w najem (Nacz. Wydz. GKN).
  13. Zapoznanie z przyjętymi przez Zarząd PFRON kierunkami działań oraz warunkami brzegowymi obowiązującymi realizatorów „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2025 roku (Dyr. PCPR w Busku – Zdroju, Skarbnik Powiatu, Nacz. Wydz. SOZ).
  14. Rozpatrzenie pisma Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju o akceptację i wyrażenie zgody na przygotowanie umowy określającej warunki i wysokość dofinansowania kosztów działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Stowarzyszenie „Świętokrzyskie Anioły” (Dyr. PCPR w Busku – Zdroju, Skarbnik Powiatu, Nacz. Wydz. SOZ).
  15. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zmiany uchwały Nr LV/556/2024 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 22 marca 2024 r. w sprawie określenia zadań oraz podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przypadających według algorytmu w 2024 roku na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Buskim (Dyr. PCPR w Busku – Zdroju, Skarbnik Powiatu, Nacz. Wydz. SOZ).
  16. Zapoznanie z odpowiedzią Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju na propozycję planu rzeczowo – finansowego do umowy nr 13-SZP03/8-23-00121-005 oraz z odpowiedzią Dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Kielcach na pismo Dyrektora ZOZ w Busku – Zdroju w sprawie zwiększenia finansowania ryczałtu PSZ na rok 2025 (Dyr. ZOZ w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. SOZ).
  17. Zapoznanie z pismem Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju dotyczącym aktualnie prowadzonych przedsięwzięć inwestycyjnych, jak i zaplanowanych do realizacji, które będą objęte dofinansowaniem ze środków zewnętrznych (Dyr. ZOZ w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. SOZ).
  18. Zapoznanie z uzupełnionym Programem Naprawczym Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju na lata 2024 – 2026 (Dyr. ZOZ w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. SOZ, Skarbnik Powiatu).
  19. Zapoznanie z pismem Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju skierowanym do Burmistrza Miasta i Gminy Busko – Zdrój w sprawie wykonania przyłącza budynków zlokalizowanych przy ul. Bohaterów W-wy 67A do miejskiej sieci kanalizacyjnej (Dyr. ZOZ w Busku – Zdroju, Nacz. Wydz. SOZ).
  20. Rozpatrzenie wniosku Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju o przekwalifikowanie wydatków w planie budżetu na 2024 rok (Skarbnik Powiatu).
  21. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju o wyrażenie zgody na przesunięcie wolnych środków finansowych pomiędzy rozdziałami klasyfikacji budżetowej (Skarbnik Powiatu).
  22. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju o przesunięcie środków do planu finansowego na rok 2024 (Skarbnik Powiatu).
  23. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Busku – Zdroju o dokonanie przesunięcia środków finansowych w planach wydatków budżetowych na 2024 rok (Skarbnik Powiatu).
  24. Rozpatrzenie wniosku Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Busku – Zdroju o przesunięcie niewykorzystanych środków otrzymanych na realizację zadania pn. Wykonanie ogrodzenia przy działce Powiatowego Urzędu Pracy (Skarbnik Powiatu).
  25. Podjęcie uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego na rok 2024 (Skarbnik Powiatu).
  26. Podjęcie uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie przeniesień w planie wydatków budżetu Powiatu Buskiego w 2024 roku (Skarbnik Powiatu).
  27. Podjęcie uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie przeniesień w planie wydatków budżetu Powiatu Buskiego w 2024 roku (Skarbnik Powiatu).
  28. Podjęcie uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie zmian planu wydatków w podległych jednostkach budżetowych (Skarbnik Powiatu). 
  29. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego w 2024 roku (Skarbnik Powiatu).
  30. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przeniesień w wydatkach budżetu Powiatu Buskiego w 2024 roku (Skarbnik Powiatu).
  31. Podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zmiany uchwały Nr LIII/533/2024 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 19 stycznia 2024 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Buskiego na lata 2024 – 2030 (Skarbnik Powiatu).
  32. Sprawy różne. 
  33. Zamknięcie posiedzenia.

 

Ad. 1

Obradom Zarządu przewodniczył Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz, który powitał zebranych i o godzinie 8:00 otworzył 19 posiedzenie Zarządu Powiatu.

 

Ad. 2

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz oświadczył, iż zgodnie z listą obecności aktualnie w posiedzeniu uczestniczy 3 Członków Zarządu (1 nieobecny usprawiedliwiony, Członek Zarządu Tomasz Mierzwa dołączył do posiedzenia o godz. 8:15), co stanowi quorum pozwalające na podejmowanie prawomocnych uchwał i decyzji – listy obecności Członków Zarządu oraz zaproszonych osób stanowią załączniki nr 1 i 2 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 3

Proponowany przez Przewodniczącego Zarządu porządek obrad Członkowie Zarządu przyjęli bez uwag w głosowaniu przy 3 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 4

Protokół Nr 18/2024 z dnia 5 grudnia 2024 roku został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu bez uwag w głosowaniu przy 3 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.


Ad. 5

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju Ewelina Szymczyk – Krzemińska oraz Kierownik Internatu I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju Magdalena Kułaga
w obecności Naczelnika Wydziału OR, zwróciły się do Zarządu Powiatu z wnioskiem Znak: I LO.321.60.2024 z dn. 02.12.2024 r. o wyrażenie zgody na likwidację wyposażenia w internacie zgodnie z załączonym protokołem kwalifikacyjnym – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 3 do niniejszego protokołu.

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 3 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

O godzinie 8:15 do posiedzenia dołączył Członek Zarządu Tomasz Mierzwa.


Ad. 6

Naczelnik Wydziału OR Mateusz Olszewski przedstawił projekt uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie zmiany Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju.
Analizując przedmiotowy projekt uchwały Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zwrócił uwagę na nazwę Stanowisko pracy ds. robót geodezyjnych, która nie oddaje charakteru stanowiska pracy. Przewodniczący Zarządu zwrócił się do Naczelnika Wydziału OR o rozeznanie możliwości zmiany nazwy w/w stanowiska.

Po analizie, powyższa uchwała została pozytywnie zaopiniowana przez Członków Zarządu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Uchwała Nr 89/2024 Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 12 grudnia 2024 roku w sprawie zmiany Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju stanowi załącznik nr 4 do niniejszego protokołu.

 

Ad. 7 – Ad. 9

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju Krzysztof Tułak zapoznał Zarząd Powiatu z zawiadomieniem:

  • Burmistrza Miasta i Gminy Pacanów Znak: IGPM.6720.2.2024 z dn. 22.11.2024 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego Miasta i Gminy Pacanów – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 5 do niniejszego protokołu;
  • Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica Znak: GPIOŚ.I.6721.1.2024 z dn. 25.11.2024 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego Miasta i Gminy Stopnica – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 6 do niniejszego protokołu;
  • Wójta Gminy Solec – Zdrój Znak: RIG-III.6721.2.2024 z dn. 08.11.2024 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego dla Gminy Solec – Zdrój – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 7 do niniejszego protokołu.

Dyrektor PZD w Busku – Zdroju przekazał, że w związku z nowelizacją ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, powstał obowiązek uchwalenia przez gminy do dnia 31 grudnia 2025 r. nowego aktu prawa miejscowego zwanego planem ogólnym, jednocześnie z dniem 1 stycznia 2026 r. straci ważność aktualnie obowiązujące studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Plan ogólny będzie podstawą do sporządzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz wydawania decyzji o warunkach zabudowy.

Zarząd Powiatu zobowiązał Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju oraz Naczelników Wydziałów: Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska; Architektury i Budownictwa oraz Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami do monitorowania i we właściwym czasie zgłaszania uwag do planu ogólnego, po wcześniejszym poinformowaniu Zarządu.

Informacja w powyższym zakresie została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu do wiadomości.

 

Ad. 10

Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Wydziale GKN Anna Majkowska zapoznała Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie uchylenia uchwały Nr XLVI/463/2023 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 26 maja 2023 r. w sprawie wyrażenia zgody dla powiatowej jednostki organizacyjnej na użyczenie nieruchomości – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 8 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.
Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.


Ad. 11

Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Wydziale GKN Anna Majkowska zapoznała Zarząd Powiatu z wnioskiem Wicedyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju o przedłużenie umowy najmu na dalszy okres trzech lat pomieszczenia garażowego znajdującego się w przybudówce budynku internatu szkolnego – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 9 do niniejszego protokołu.
Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Wydziale GKN przekazała, że zaproponowana kwota najmu jest zgodna z obowiązującą uchwałą Zarządu Powiatu w sprawie określenia minimalnych stawek czynszu z tytułu najmu i dzierżawy nieruchomości stanowiących własność Powiatu Buskiego.
Następnie, Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Wydziale GKN Anna Majkowska przedstawiła projekt uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie wyrażenia zgody dla powiatowej jednostki organizacyjnej na oddanie części nieruchomości w najem.

Po analizie, powyższa uchwała została pozytywnie zaopiniowana przez Członków Zarządu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Uchwała Nr 90/2024 Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 12 grudnia 2024 roku w sprawie wyrażenia zgody dla powiatowej jednostki organizacyjnej na oddanie części nieruchomości w najem stanowi załącznik nr 10 do niniejszego protokołu.


Ad. 12

Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami w Wydziale GKN Anna Majkowska zapoznała Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie wyrażenia zgody dla powiatowej jednostki organizacyjnej na oddanie części nieruchomości w najem – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 11 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.


Ad. 13

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju Aneta Chwalik zapoznała Członków Zarządu Powiatu z przyjętymi w dniu 12.11.2024 r. przez Zarząd PFRON kierunkami działań oraz warunkami brzegowymi obowiązującymi realizatorów „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2025 roku – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 12 do niniejszego protokołu.
Dyrektor PCPR w Busku – Zdroju przekazała, że informacja w powyższym zakresie została zamieszczona na stronie internetowej Centrum oraz została przesłana do Urzędów Gmin, Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz szkół i ośrodków prowadzonych przez Powiat.

Analizując przedmiotową informację Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zwrócił uwagę na możliwość pozyskania środków w obszarze B przez Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju oraz Dyrektora Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju na zgłaszane zadania remontowe (dotyczy wykonania posadzki na korytarzu w I LO oraz remont pomieszczeń w Internacie ZST-I).
Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju zobowiązała się do przekazania informacji w powyższym zakresie do Naczelnika Wydziału EK.
Ponadto, Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zobowiązał Dyrektora PCPR w Busku – Zdroju do rozeznania możliwości ubiegania się o środki w obszarze F przez mający powstać WTZ.

Informacja w powyższym zakresie została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu do wiadomości.

 

Ad. 14
Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju Aneta Chwalik poinformowała Zarząd Powiatu, iż w dniu 3 grudnia 2024 roku odbyło się posiedzenie Zespołu powołanego Zarządzeniem Nr 107/2024 Starosty Buskiego z dnia 02.12.2024 r. do oceny formalnej i merytorycznej wniosku Stowarzyszenia „Świętokrzyskie Anioły” o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kosztów utworzenia i działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Busku – Zdroju. Wniosek w dniu oceny był kompletny i zawierał wszystkie wymagane do wniosku załączniki zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dn. 25 marca 2004 r. w sprawie warsztatów terapii zajęciowej.
Zespół dokonał oceny wniosku biorąc w szczególności pod uwagę:

  1. adekwatność planu działalności warsztatu do rodzaju niepełnosprawności kandydatów na uczestników warsztatu.
  2. zgodność projektu z zadaniami warsztatu.
  3. adekwatność zakresu planowanych prac adaptacyjnych do celów realizowanych przez warsztat i rodzaju niepełnosprawności kandydatów na uczestników.
  4. prawidłowość i zasadność planowanych kosztów działalności warsztatu określonych w preliminarzu.

Siedzibą warsztatów będzie budynek pod adresem ul. Widuchowska 81, Łagiewniki o powierzchni 262 m2 wraz z terenem zielonym znajdujący się na działce o nr 827/2. Umowa została zawarta na okres 10 lat licząc od stycznia 2025 roku do grudnia 2035 roku włącznie.
Wniosek zawierał zgłoszenie 28 kandydatów na uczestników warsztatów wraz z określeniem stopni i rodzajów niepełnosprawności oraz wieku kandydatów. Po aktualizacji listy kandydatów na uczestników, Warsztat będzie przeznaczony dla 24 osób niepełnosprawnych. Terapia zajęciowa w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej realizowana będzie w czterech pracowniach:

  • Komputerowo – fotograficznej,
  • Kulinarnej,
  • Dekoracyjno – florystycznej,
  • Muzycznej.

Kwota o którą wnioskuje Stowarzyszenie „Świętokrzyskie Anioły” dotyczyła kosztów działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej na okres 12 miesięcy 2025 roku. Przedstawiony preliminarz kosztów działalności warsztatów uwzględnia wielkość kosztów przypadających na jednego uczestnika i przewidywany procentowy udział środków Funduszu w finansowaniu tych kosztów. Kwota wnioskowana na działalność Warsztatów na rok 2025 wynosi 898 560,00 zł, w tym środki PFRON w wysokości 808 704,00 zł.

    W dniu posiedzenia Zespołu dokonano również wizytacji budynku, w którym mają się mieścić Warsztaty Terapii Zajęciowej. Wszyscy członkowie zespołu stwierdzili, iż budynek, w którym mają się mieścić Warsztaty Terapii Zajęciowej jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Warsztaty mają się mieścić na parterze budynku. Nie wymaga prac remontowych, jedynie wyposażenia w niezbędne meble i urządzenia.
Ponieważ spełnione zostały wymagania formalne tj. przedstawiono odpowiednią dokumentację oraz merytoryczne, jak również przeprowadzona wizytacja potwierdziła spełnienie przez Stowarzyszenie „Świętokrzyskie Anioły” wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dn. 25 marca 2004 r. w sprawie warsztatów terapii zajęciowej. Zespół dokonał pozytywnej oceny wniosku Stowarzyszenia „Świętokrzyskie Anioły” o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kosztów działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Busku – Zdroju.  
Pismo Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju Znak: PCPR.ZPON.540.1.30.2024 z dn. 09.12.2024 r. wraz z wnioskiem Stowarzyszenia „Świętokrzyskie Anioły” oraz dołączonymi dokumentami w przedmiotowej sprawie stanowi załącznik nr 13 do niniejszego protokołu.
Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach przekazał, że w związku ze zmianą siedziby oraz zmianą składu Komisji Rewizyjnej w/w Stowarzyszenie zostało zobowiązane do dostarczenia aktualnego odpisu z KRS.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju Aneta Chwalik oraz Naczelnik Wydziału SOZ Sławomir Dalach pozytywnie zarekomendowali podpisanie umowy określającej warunki i wysokość dofinansowania kosztów działalności Warsztatu.

Po przeanalizowaniu, Zarząd Powiatu wyraził zgodę na przygotowanie umowy określającej warunki i wysokość dofinansowania kosztów działalności Warsztatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.  

 

Ad. 15

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju Aneta Chwalik oraz Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznali Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zmiany uchwały Nr LV/556/2024 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 22 marca 2024 r. w sprawie określenia zadań oraz podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przypadających według algorytmu w 2024 roku na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Buskim – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 14 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 16

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju Grzegorz Lasak zapoznał Zarząd Powiatu z odpowiedzią Znak: ZOZ/LL/312/BD/2024 z dn. 05.12.2024 r. na przesłaną przez Dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Kielcach propozycję planu rzeczowo – finansowego do umowy nr 13-SZP03/8-23-00121-005 – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 15 do niniejszego protokołu.
Dyrektor ZOZ w Busku – Zdroju Grzegorz Lasak przekazał, że środki finansowe przyporządkowane dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju w planie rzeczowo – finansowym do umowy nr 13-SZP03/8-23-00121-005 nie mogą być zaakceptowane, głównie w zakresie wysokości ryczałtu PSZ, który według propozycji wynosi 64 277 360,00 zł, co w stosunku do ostatniego aneksu z dnia 26.11.2024 r. stanowi wzrost jedynie o kwotę 2 096 001,00 zł (tj. wzrost o 3,37%, czyli niższy niż prognozowana inflacja na 2025 r.). Zaniżone są również propozycje finansowania dla zakresów, w których realizowane są świadczenia ponad limit umowy np. w poradni urologicznej czy w pracowni diagnostyki endoskopowej.
Dyrektor ZOZ w Busku – Zdroju zaznaczył, że niedofinansowanie szpitala w ramach ryczałtu o minimum 15 mln zł rocznie dotyczy wyłącznie bieżącej działalności tj. stricte związanej z udzielaniem świadczeń. Nie ma tu mowy o innych potrzebach finansowych tj. związanych z realizacją zaleceń Sanepid, Państwowej Straży Pożarnej czy prac remontowych oraz potrzebnych inwestycjach.
Ponadto, Dyrektor ZOZ w Busku – Zdroju przekazał, że wystąpił do Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ o dokonanie przesunięć w proponowanym planie rzeczowo – finansowym na 2025 rok m.in. zwiększenie finansowania dla zakresu zabiegów endoprotezoplastyki oraz w zakresie umowy na rehabilitację ogólnoustrojową w warunkach stacjonarnych (zwiększenie finansowania po leczeniu operacyjnym z puli przeznaczonej dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności).

Z uwagi na potrzebę zabezpieczenia środków na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w 2025 roku, zabezpieczenia środków na odprawy emerytalne, zabezpieczenia wkładu własnego w związku ze złożonym wnioskiem o dofinansowanie w ramach projektu Wsparcie w zakresie rozwoju opieki długoterminowej lub geriatrycznej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym, na spłatę zobowiązań wymagalnych  Dyrektor ZOZ w Busku – Zdroju Grzegorz Lasak poinformował, że wystąpi do Zarządu Powiatu z wnioskiem o zgodę na konsolidację dotychczasowych zobowiązań wraz z zaciągnięciem nowej pożyczki.
Ponadto, Dyrektor ZOZ w Busku – Zdroju zapowiedział, że w miesiącu marcu przyszłego roku dokona zmiany Programu Naprawczego polegającej na wprowadzeniu działań zmierzających do likwidacji Oddziału Chirurgicznego Ogólnego i utworzenie Oddziału Chirurgii Jednego Dnia.

Główna Księgowa w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju Jolanta Kamińska zapoznała Zarząd Powiatu z wynegocjowanymi warunkami zaciągnięcia pożyczki.

W dalszej części posiedzenia Zarząd Powiatu zapoznał się z odpowiedzią Dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Kielcach na pismo Dyrektora ZOZ w Busku – Zdroju Znak: ZOZ/LL/289/BD/2024 z dn. 13.11.2024 r. w sprawie zwiększenia finansowania ryczałtu PSZ na rok 2025 oraz zwiększenia finansowania świadczeń w roku bieżącym – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 16 do niniejszego protokołu.
Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zwrócił uwagę na przytoczone w w/w piśmie kwestie dotyczące m.in.:

  • sposobu ustalania ryczałtu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej;
  • poszukiwania kierunków dla rozszerzenia działalności, zwiększenia poziomu, zakresu i specjalności realizowanych zabiegów, rozszerzenia katalogu realizowanych świadczeń w poszczególnych oddziałach dla lepszej wyceny sprawozdawanych procedur; 
  • podjęcia działań w kierunku uzyskania certyfikatu akredytacyjnego; 
  • wykonania w poszczególnych rodzajach świadczeń dla zakresów finansowanych poza ryczałtem PSZ oraz realizowanych odrębnymi umowami.

Przewodniczący Zarządu podkreślił, że najważniejszym zadaniem Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju oraz Zarządu Powiatu jest podjęcie takich działań, które zredukują koszty i doprowadzą do zbilansowania się Szpitala.
W odniesieniu do przedstawionej przez NFZ propozycji finansowania Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju na 2025 rok Zarząd Powiatu zwrócił uwagę na konieczność wykonania i przedstawienia na kolejne posiedzenie Zarządu pełnej analizy kosztowej zatrudnienia personelu we wszystkich Oddziałach Szpitala w odniesieniu do obowiązujących norm.

W dalszej części posiedzenia dyskutowano nt. finansowania Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju przy obecnej strukturze oraz o konieczności wprowadzenia dalszych działań restrukturyzacyjnych.
Informacja w powyższym zakresie została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu do wiadomości.   

 

Ad. 17

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju Grzegorz Lasak zapoznał Zarząd Powiatu z informacją dotyczącą aktualnie prowadzonych przedsięwzięć inwestycyjnych, jak i zaplanowanych do realizacji, które będą objęte dofinansowaniem ze środków zewnętrznych – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 17 do niniejszego protokołu.
    1. Przedsięwzięcie w trakcie realizacji:
Projekt partnerski pn. „Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego - II” (nazwa skrócona „InPlaMed-II”). Projekt jest realizowany w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. W dniu 21.11.2023 r. ZOZ w Busku - Zdroju podpisał „Porozumienie o partnerstwie” Łączna wartość zadania to kwota 6 170 534,98 zł, w tym środki własne inwestora w kwocie 925 580, 25 zł.
    2. Przedsięwzięcia zaplanowane do realizacji:
        2.1 Wniosek w ramach Projektu grantowego nr FENX.06.01-IP.03-0001/23 pn. „Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)” realizowany w ramach Działania FENX.06.01 System ochrony zdrowia Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021 – 2027 (FEnIKS). Przedmiotem wniosku jest zakup aparatury i sprzętu medycznego, a wartość uzależniona została od ilości deklaracji. Wniosek przez ZOZ w Busku – Zdroju został złożony w dniu 21.08.2024 r. Łączna wartość to kwota 310 754, 00 zł, w tym zakup aparatu USG o wartości 225 000,00 zł. Wniosek jest w trakcie rozpatrywania przez Centralę NFZ.
        2.2 Wniosek o przyznanie dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych nabór na 2025 rok. W dniu 29.11.2024 r. Zespół Opieki Zdrowotnej złożył wniosek o przyznanie dofinansowania ze środków PFRON w ramach przedsięwzięcia pn. „Budowa dźwigu osobowego przy budynku administracji i poradni specjalistycznych Szpitala Powiatowego w Busku – Zdroju”. Wartość przedsięwzięcia to kwota 244 995, 47 zł. Wysokość kwoty wnioskowanego dofinansowania 122 497,73 zł.
        2.3 Wniosek o dofinansowanie w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – Wsparcie w zakresie rozwoju opieki długoterminowej lub geriatrycznej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym – inwestycja D4.1.1 (wcześniej D1.2.1) pn. „Modernizacja Oddziału Geriatrycznego w Szpitalu Powiatowym w Busku – Zdroju wraz z zakupem aparatury i sprzętu medycznego celem zwiększenia dostępu do świadczeń”. Całkowity koszt zadania to kwota około 10 milionów zł brutto.
        2.4 Trwają rozmowy z Gminą Busko – Zdrój odnośnie warunków współpracy przy realizacji Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast finansowanego z Drugiej Edycji Szwajcarskiej Pomocy Finansowej dla wybranych Państw Członkowskich Unii Europejskiej w celu zmniejszenia różnic społeczno-gospodarczych w obrębie Unii Europejskiej w IV obszarze tematycznym Wzmocnienie systemów społecznych, Cel szczegółowy 10. Zdrowie i pomoc społeczna.   

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz przekazał, że jeżeli Szpital zbilansuje się to Powiat dołoży starań, aby zabezpieczyć środki finansowe do planowanych inwestycji.

Informacja w powyższym zakresie została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu do wiadomości.

O godzinie 10:10 Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz ogłosił 10 minutową przerwę. Po wznowieniu obrad przystąpiono do realizacji pkt 18 porządku.

 

Ad. 18

Zgodnie z zobowiązaniem z posiedzenia Zarządu Powiatu Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju Grzegorz Lasak zapoznał Zarząd Powiatu z uzupełnionym Programem Naprawczym Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju na lata 2024 – 2026 – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 18 do niniejszego protokołu.
Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju Grzegorz Lasak przekazał, że w/w Program Naprawczy i przedstawione w nim propozycje  działań naprawczych skupiają się na redukcji kosztów działalności Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju w poszczególnych komórkach organizacyjnych, tak by nie zachwiało to ich funkcjonowania. Zaproponowane rozwiązania stanowią realną możliwość uzyskania w 2025 roku oszczędności w wysokości ponad 6 mln zł, po dokonaniu wypłaty odpraw w m-cu marcu.
W dyskusji Dyrektor ZOZ w Busku – Zdroju przekazał, że przedstawione działania naprawcze będą stanowiły pierwszy etap, natomiast drugim etapem będzie wprowadzenie omawianych na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu dalszych działań restrukturyzacyjnych (analiza zatrudnienia oraz likwidacja Oddziału Chirurgicznego Ogólnego).

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz podkreślił, że w Programie Naprawczym powinny być jasno określone działania, których realizacja spowoduje zbilansowanie się Szpitala.

W trakcie dyskusji nad w/w Programem Naprawczym poruszano kwestie dotyczące m.in.:

  • konieczności dokonania wnikliwej analizy zatrudnienia personelu na poszczególnych oddziałach w odniesieniu do obowiązujących norm wynikających z rozporządzenia;
  • poszukiwania możliwości ograniczenia kosztów;
  • zwrócono uwagę na konieczność zbilansowania Szpitala, by w przyszłości móc wdrażać nowe rozwiązania;
  • podejmowania konkretnych działań, bez zbędnego przesuwania ich w czasie;
  • wykazanie w Programie Naprawczym jasno określonych działań, które pozwolą ubiegać się o środki w ramach przygotowywanego przez Ministerstwo Zdrowia pakietu wsparcia.

Skarbnik Powiatu Artur Polniak dokonał wnikliwej analizy przedstawionego w w/w Programie Naprawczym planu rzeczowo – finansowego na lata 2023 – 2026. Szczegółowych odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące przedstawionych wyliczeń udzielała Główna Księgowa w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju Jolanta Kamińska.

W dyskusji nad koniecznością wprowadzania działań naprawczych Wiceprzewodniczący Zarządu Stanisław Klimczak nawiązał do spotkania samorządowców oraz dyrektorów szpitali z Wiceministrem Zdrowia, na którym zostały przedstawione informacje dotyczące planów rządu w sprawie reformy ochrony zdrowia oraz związanych z tym zadań, które czekają szpitale.

W związku z trudną sytuacją finansową Szpitala, narastaniem zobowiązań wymagalnych oraz otrzymywanym finansowaniem Członek Zarządu Tomasz Mierzwa podkreślił, że rok 2025 jest rokiem, w którym należy wprowadzać działania naprawcze.

Po dyskusji nad podejmowaniem dalszych działań restrukturyzacyjnych Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju zobowiązał się do uzupełnienia i przedstawienia na kolejnym posiedzeniu Zarządu przedmiotowego Programu Naprawczego o wprowadzenie działań naprawczych polegających na ograniczeniu kosztów funkcjonowania Szpitala poprzez likwidację Oddziału Chirurgicznego Ogólnego oraz o analizę zatrudnienia wraz z niezbędnymi wyliczeniami, jak również wprowadzenie zmiany do planu rzeczowo – finansowego, która będzie uwzględniać konsolidację dotychczasowych zobowiązań wraz z planowanym zaciągnięciem nowej pożyczki.    


Ad. 19

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju Grzegorz Lasak zapoznał Zarząd Powiatu z pismem skierowanym do Burmistrza Miasta i Gminy Busko – Zdrój Znak: ZOZ/DO/144/BDM/2024 z dn. 28.11.2024 r., w którym informuje, że do chwili obecnej budynki socjalne zlokalizowane przy ul. Bohaterów Warszawy 67 A w Busku – Zdroju (dawne hotelowce szpitala) nie posiadają własnego przyłącza do sieci kanalizacji sanitarnej, co powoduje wybijanie studzienek kanalizacyjnych na terenie szpitala i awarie urządzeń w podczyszczalni ścieków – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 19 do niniejszego protokołu.

Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz zwrócił się do Dyrektora ZOZ w Busku – Zdroju aby wystąpił z kolejnym pismem do Burmistrza Miasta i Gminy Busko – Zdrój o podjęcie działań w powyższym zakresie określając termin ich wykonania do m-ca czerwca 2025 roku.

Członek Zarządu Tomasz Mierzwa  przekazał, że przeprowadził wstępną rozmowę nt. wykonania w/w przyłącza z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej.    

Informacja w powyższym zakresie została przyjęta przez Członków Zarządu Powiatu do wiadomości.

 

Ad. 20

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z wnioskiem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju Znak: PF.0761.45.2024 z dn. 06.12.2024 r. o przekwalifikowanie wydatków w planie budżetu na 2024 rok – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 20 do niniejszego protokołu.

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.


Ad. 21

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z wnioskiem Dyrektora Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju Znak: ZST-I-071.88.549.2024 z dn. 06.12.2024 r. o wyrażenie zgody na przesunięcie wolnych środków finansowych pomiędzy rozdziałami klasyfikacji budżetowej – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 21 do niniejszego protokołu.

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.


Ad. 22

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z wnioskiem Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju Znak: ZSTiO.032.1289.2024 z dn. 04.12.2024 r. o przesunięcie środków do planu finansowego na rok 2024 – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 22 do niniejszego protokołu.

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.


Ad. 23

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z wnioskiem Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Busku – Zdroju Znak: ZSP.071.7.20.2024 z dn. 04.12.2024 r. o dokonanie przesunięcia środków finansowych w planach wydatków budżetowych na 2024 rok – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 23 do niniejszego protokołu.

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.


Ad. 24

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z wnioskiem Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Busku – Zdroju Znak: FK.071.28.2024.EK z dn. 09.12.2024 r. o przesunięcie w planie finansowym niewykorzystanych środków otrzymanych na realizację zadania pn. Wykonanie ogrodzenia przy działce Powiatowego Urzędu Pracy – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 24 do niniejszego protokołu.

Po przeanalizowaniu, powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.


Ad. 25

Skarbnik Powiatu Artur Polniak przedstawił projekt uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego na rok 2024.

Po analizie, powyższa uchwała została pozytywnie zaopiniowana przez Członków Zarządu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Uchwała Nr 91/2024 Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 12 grudnia 2024 roku w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego na rok 2024 stanowi załącznik nr 25 do niniejszego protokołu.


Ad. 26

Skarbnik Powiatu Artur Polniak przedstawił projekt uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie przeniesień w planie wydatków budżetu Powiatu Buskiego w 2024 roku.

Po analizie, powyższa uchwała została pozytywnie zaopiniowana przez Członków Zarządu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Uchwała Nr 92/2024 Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 12 grudnia 2024 roku w sprawie przeniesień w planie wydatków budżetu Powiatu Buskiego w 2024 roku stanowi załącznik nr 26 do niniejszego protokołu.


Ad. 27

Skarbnik Powiatu Artur Polniak przedstawił projekt uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie przeniesień w planie wydatków budżetu Powiatu Buskiego w 2024 roku.

Po analizie, powyższa uchwała została pozytywnie zaopiniowana przez Członków Zarządu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Uchwała Nr 93/2024 Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 12 grudnia 2024 roku w sprawie przeniesień w planie wydatków budżetu Powiatu Buskiego w 2024 roku stanowi załącznik nr 27 do niniejszego protokołu.


Ad. 28

Skarbnik Powiatu Artur Polniak przedstawił projekt uchwały Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie zmian planu wydatków w podległych jednostkach budżetowych.

Po analizie, powyższa uchwała została pozytywnie zaopiniowana przez Członków Zarządu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Uchwała Nr 94/2024 Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 12 grudnia 2024 roku w sprawie zmian planu wydatków w podległych jednostkach budżetowych stanowi załącznik nr 28 do niniejszego protokołu.


Ad. 29

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego w 2024 roku – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 29 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 4 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Za zgodą Przewodniczącego Zarządu o godzinie 11:50 Członek Zarządu Tomasz Mierzwa opuścił posiedzenie.

 

Ad. 30

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie przeniesień w wydatkach budżetu Powiatu Buskiego w 2024 roku – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 30 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 3 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 3 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 31

Skarbnik Powiatu Artur Polniak zapoznał Zarząd Powiatu z projektem inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zmiany uchwały Nr LIII/533/2024 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 19 stycznia 2024 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Buskiego na lata 2024 – 2030 – w brzmieniu stanowiącym załącznik nr 31 do niniejszego protokołu.

Po analizie, powyższy projekt uchwały został przyjęty przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 3 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

Decyzją Członków Zarządu, powyższą inicjatywę należy przekazać Przewodniczącemu Rady Powiatu, celem przekazania do zaopiniowania przez poszczególne Komisje Rady Powiatu, a następnie włączenia do porządku obrad najbliższej Sesji Rady Powiatu.

Powyższe stanowisko zostało przyjęte przez Członków Zarządu Powiatu w głosowaniu przy 3 głosach –za, 0 głosach –przeciw i 0 głosach –wstrzymał się.

 

Ad. 32
W sprawach różnych nie zgłoszono żadnych wniosków.


Ad. 33
Po zrealizowaniu porządku obrad Przewodniczący Zarządu Jerzy Kolarz podziękował obecnym za udział i o godzinie 12:00 zamknął posiedzenie Zarządu Powiatu.


Protokół sporządziła:
Wioleta Waga

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Biuro Obsługi Rady i Zarządu
Data utworzenia:2024-12-19
Data publikacji:2024-12-19
Osoba sporządzająca dokument:Wioleta Waga
Osoba wprowadzająca dokument:Przemysław Marzec
Liczba odwiedzin:31